25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

DIŞ POLİTİKADA HAREKETLİ SAATLER..ERDOĞAN; ÖZBEKİSTAN, AZERBAYCAN VE KIRGIZİSTAN CUMHURBAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » DIŞ POLİTİKADA HAREKETLİ SAATLER..ERDOĞAN; ÖZBEKİSTAN, AZERBAYCAN VE KIRGIZİSTAN CUMHURBAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Eklenme : 15.03.2023 - 23:57

DIŞ POLİTİKADA HAREKETLİ SAATLER..ERDOĞAN; ÖZBEKİSTAN, AZERBAYCAN VE KIRGIZİSTAN CUMHURBAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Olağanüstü Zirvesi yarın Beştepe’de düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan zirve öncesinde Özbekistan, Azerbaycan ve Kırgızistan cumhurbaşkanları ile bir araya geldi.

Tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerlerin de yer aldığı karşılamada, Erdoğan ve Mirziyoyev, merdivenlerde Türkiye ve Özbekistan bayrakları önünde tokalaşarak gazetecilere poz verdi.

Görüşme basına kapalı gerçekleşti.

Erdoğan daha sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’la bir araya geldi. Erdoğan Aliyev ve Caparov’u da benzer törenlerle karşıladı.

8 ÜLKE KATILACAK

Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Olağanüstü Zirvesi, Erdoğan’ın ev sahipliğinde, “Afet-Acil Durum Yönetimi ve İnsani Yardım” teması ile yarın Ankara’da düzenlenecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan’ın teklifi üzerine düzenlenen zirveye Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, Dönem Başkanı Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev ile gözlemci ülkeleri temsilen KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Macaristan Başbakanı Viktor Orban ve Türkmenistan Milli Konseyi Halk Maslahatı Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov katılacak.

Yaşanan büyük depremler üzerine Türkiye ile dayanışma için düzenlenen zirvede, afetler ve etkileriyle mücadelede işbirliğinin geliştirilmesine dair konular ele alınıp, müşterek gündemde yer alan hususlarda görüş alışverişinde bulunulacak.

 

İLGİLİ HABER:

DIŞ POLİTİKADAKİ BU HAREKETLİLİĞİN SİZCE BİR ANLAMI VAR MI?…ERDOĞAN SEÇİMLE İLGİLİ KURMAYLARINA HANGİ TALİMATI VERDİ?

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları