23 Mayıs 2022 - Hoş geldiniz

DOKTORLARIN TEPKİLERİ DİNMİYOR: ”AKŞAMDAN SABAHA EVDE DOSYALARIYLA ÇALIŞAN BABAMIN KEMİKLERİNİ SIZLATTINIZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » DOKTORLARIN TEPKİLERİ DİNMİYOR: ”AKŞAMDAN SABAHA EVDE DOSYALARIYLA ÇALIŞAN BABAMIN KEMİKLERİNİ SIZLATTINIZ”

Eklenme : 09.03.2022 - 18:45

DOKTORLARIN TEPKİLERİ DİNMİYOR: ”AKŞAMDAN SABAHA EVDE DOSYALARIYLA ÇALIŞAN BABAMIN KEMİKLERİNİ SIZLATTINIZ”

 

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Külliye’de kadın muhtarlarla bir araya geldi. Erdoğan, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada yurt dışına giden hekimleri hedef alarak “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” ifadelerini kullandı.

SİZİ BU DEVLET OKUTTU

Erdoğan, “Hatalarımız olabilir. Bu devasa şehir hastanelerini yapanlar kim? Adeta ülkemizde hastanesi olmayan ilimiz, ilçemiz var mı? Bunları takip eden birisiyim. ‘Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar.’ Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi, maliyeti yüksek olan da sağlıktır” dedi.

DOKTORLAR SOSYAL MEDYAYI AYAKLANDIRDI

Erdoğan’ın açıklamaları üstüne sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı. Paylaşım yapan doktorların ise isyan etmesi dikkat çekti. “Bizi bu devlet okutmadı, biz kendimiz okuduk” diyen doktorlar, Erdoğan’a sert tepki gösterdi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre doktorların yaptığı sitem ve isyan dolu paylaşımlardan bazıları şöyle oldu:

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları