DSP’NİN BEYAZI EPEYCE KİRLENMİŞ GÜVERCİNİ NEREYE, KİME KONACAĞINI ŞAŞIRDI. ŞİMDİ SIRADA ANKARA VAR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » DSP’NİN BEYAZI EPEYCE KİRLENMİŞ GÜVERCİNİ NEREYE, KİME KONACAĞINI ŞAŞIRDI. ŞİMDİ SIRADA ANKARA VAR.

05.02.2019 - 17:21

DSP’NİN BEYAZI EPEYCE KİRLENMİŞ GÜVERCİNİ NEREYE, KİME KONACAĞINI ŞAŞIRDI. ŞİMDİ SIRADA ANKARA VAR.

Gaziantep’de Celal Doğan’ın, Şişli’de Mustafa Sarıgül’ün adaylıkları ile beklenmedik seçim hamleleri yapan DSP’de yeni sürprizin Ankara’da Ali Haydar Yılmaz olabileceği belirtiliyor.

Gaziantep’te Celal Doğan’la, İstanbul Şişli’de Mustafa Sarıgül’le yerel seçim öncesi sürpriz ataklar yapan DSP’nin benzer bir hamleye Ankara’da hazırlandığı iddia edildi.

Gazete Duvar’daki parti kulislerine göre, “31 Mart’ın sürprizi biz olacağız” diyen Genel Başkan Önder Aksakal’ın geçmişte özellikle CHP’de siyaset yapmış isimlerle görüşmeleri sürüyor.

Şu ana kadar 57 il ve 102 ilçede belediye başkan adaylarını açıklayan DSP’nin Kırklareli’de Suat Bahçekapılı, Kars’ta Naif Alibeyoğlu, Marmaris’te ise CHP’den istifa eden Ali Acar gibi isimleri de aday göstereceği belirtiliyor. Ancak asıl yeni sürpriz Ankara’da bekleniyor.

Eski Çankaya Belediye Başkanı Ali Haydar Yılmaz’ın da DSP ile görüşme halinde olduğu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi aday olacağı belirtiliyor.

DSP ile ilgili bir diğer iddia da İzmir’den geldi. Bu ilde de CHP’den yeniden aday gösterilmeyen 19 belediye başkanından 5 ya da 6 tanesinin DSP adayı olarak seçime girebilecekleri belirtiliyor.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :