4 Temmuz 2022 - Hoş geldiniz

DÜNYA BASININ GÜNDEMİ KILIÇDAROĞLU’NUN EVİNİN ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » DÜNYA BASININ GÜNDEMİ KILIÇDAROĞLU’NUN EVİNİN ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİ

Eklenme : 21.04.2022 - 17:21

DÜNYA BASININ GÜNDEMİ KILIÇDAROĞLU’NUN EVİNİN ELEKTRİĞİNİN KESİLMESİ

Artan fiyatlar ve zamlarla birlikte iki aydır elektrik faturasını ödemeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun evinin elektriğinin kesilmesi uluslararası kamuoyunda da büyük yankı uyandırdı.

İngiliz ve ABD merkezli medya kuruluşları Kılıçdaroğlu’nun artan fiyatları protesto etme amacıyla faturaları ödemediğine dikkat çekerken, kapsamlı analizler yayınladı.

İngiltere merkezli medya kuruluşu Reuters, “Artan elektrik faturalarını ödemeyi reddeden Erdoğan’ın rakibinin elektriği kesildi” başlığını kullanırken, “Artan fiyatları protesto etmek için faturaları 2 aydır ödemeyen Türkiye’nin ana muhalefet partisinin lideri evindeki elektriğin kesildiğini söyledi” ifadesine yer verdi.

Ajans, “Geçen yılın sonunda Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesi enflasyonu tırmandırmış ve hükümetin doğalgazdan elektriğe, otoyoldan, alkole, otobüs biletlerinden petrole birçok kalemin fiyatının artmasına sebep olmuştu” yorumunu yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya da yer veren Reuters, “Mart ayında yıllık enflasyon yüzde 61’e ulaştı. Birçok uzman, geçen yıl Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın olağandışı faiz kararlarının ekonomik krizi tetiklediğini öne sürüyor” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’A DESTEK AZALDI

Haberde ayrıca enflasyon ile birlikte gelecek yıl yapılacak seçimlerde Erdoğan’a desteğin azaldığı da belirtilirken, “Bu durum Cumhurbaşkanlığı için Kılıçdaroğlu’nu potansiyel olarak öne çıkarıyor” ifadesi kullanıldı. Makalede, “Yıllardır çift hanede olan enflasyon, birikimleri ve kazançları sildi. TL, Dolar karşısında geçen yıl yüzde 44 değer kaybetti” denildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları