2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

DÜNYA BASINININ GÖZÜ TÜRKİYE’DE..THE TİMES: KILIÇDAROĞLU BİR TABUYU KIRDI

Ana Sayfa » GÜNCEL » DÜNYA BASINININ GÖZÜ TÜRKİYE’DE..THE TİMES: KILIÇDAROĞLU BİR TABUYU KIRDI

Eklenme : 02.05.2023 - 11:08

DÜNYA BASINININ GÖZÜ TÜRKİYE’DE..THE TİMES: KILIÇDAROĞLU BİR TABUYU KIRDI

İngiltere’nin saygın gazetelerinden The Times, Türkiye’de yaklaşan seçim süreci ile ilgili kapsamlı bir haber daha yayınladı…

Gazetenin Türkiye muhabiri Hannah Lucinda Smith imzalı haberde, “Rakip hacı, Erdoğan’ın muhafazakarlar üzerindeki etkisini azaltıyor” başlığını kullanarak, “Sünni seçmen artık Erdoğan’ı daha seküler bir vizyon sunan rakibi karşısında kurtarmaya yetmeyecektir” yorumunu yaptı.

Smith, Nevşehir’deki Hacıbektaş’a giderek nabız yoklarken, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi çıkışı” sonrasındaki durumu da hatırlattı. Geçmişte Alevilere uygulanan şiddetin hatırlatıldığı haberde, “Kılıçdaroğlu sonunda sosyal medya videosunda bu konuyu gündeme getirdi. Ana akım medyada muhalefet kendine çoğunlukla yer bulamıyor fakat Kılıçdaroğlu’nun Twitter’daki videosu 30 milyon izlendi. Kılıçdaroğlu bir tabuyu kırdı” ifadeleri kullanıldı.

Kılıçdaroğlu’nun Alevi açıklaması hakkında İngiliz The Times gazetesi, “Tabuları yıktı” başlığını kullandı.

“ZORLU BİR MÜCADELEYLE KARŞI KARŞIYA”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına iktidar yanlısı kişilerden eleştiriler geldiğine de dikkat çekilirken, “Kılıçdaroğlu kısa bir süre önce Konya’da bir miting düzenledi ve geniş katılım sağladı. Nevşehir’de konuştu fakat CHP’nin yerel yönetimleri Kılıçdaroğlu’nun zorlu bir mücadeleyle karşı karşıya olduğunu söyledi” yorumuna yer verildi.

Gazete, Hacıbektaş’ta farklı görüşlerin devam ettiğini hatırlatırken, “Sokaklarda ayrım net. Erdoğan’dan bıkan bir taksi şoförü, ‘Ekonomi kötü. Yeni fikirleri olan birisine ihtiyacımız var” yorumunu yaparken bir işletme sahibi olan Ömer Onal isimli bir vatandaş ise ‘Ekonomik sorun ve ekonomik kriz yok. Ben mutluyum ve onun yine kazanacağından kesinlikle eminim’ dedi” ifadeleriyle makale son buldu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları