22 Ocak 2022 - Hoş geldiniz

DÜNYA BÖYLE KANA BULANIYOR..ABD’DE CUMHURİYETÇİ TEMSİLCİLER MECLİSİ ÜYESİ AİLESİYLE BERABER ÇEKİLMİŞ SİLAHLI NOEL FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Ana Sayfa » DÜNYA » DÜNYA BÖYLE KANA BULANIYOR..ABD’DE CUMHURİYETÇİ TEMSİLCİLER MECLİSİ ÜYESİ AİLESİYLE BERABER ÇEKİLMİŞ SİLAHLI NOEL FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

Eklenme : 06.12.2021 - 13:29

DÜNYA BÖYLE KANA BULANIYOR..ABD’DE CUMHURİYETÇİ TEMSİLCİLER MECLİSİ ÜYESİ AİLESİYLE BERABER ÇEKİLMİŞ SİLAHLI NOEL FOTOĞRAFI PAYLAŞTI

ABD’de Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyesi Thomas Massie’nin ailesiyle birlikte çektirdiği ve herkesin silahla poz verdiği Noel fotoğrafı, tepki topladı.

Kentucky temsilcisi Thomas Massie fotoğrafı Twitter’dan “Mutlu Noeller! Not: Lütfen mühimmat getir Noel Baba” notuyla paylaştı.

Michigan’da 15 yaşındaki bir öğrencinin gerçekleştirdiği, dört gencin hayatını kaybettiği ve yedisinin yaralandığı silahlı okul saldırısının üzerinden henüz birkaç gün geçmesi, silahlı saldırı kurbanlarının ailelerinin yanı sıra iki taraftan politikacıların da tepkisiyle karşılaştı.

Bunun üzerine Massie hem destek hem de kendisini “duygusuz” olarak gören eleştiri mesajlarını tekrar paylaştı.

ABD’de bu yıl okullarda 130’dan fazla silahlı olay meydana geldi.

 

Ülkede geçtiğimiz yıl 20 bin kişi silahlı saldırılarda hayatını kaybetti.

Michigan saldırısı da silah bulundurma ve kullanma hakkı üzerine tartışmaları tekrar canlandırmıştı.

2018’de Florida’da Parkland Lisesi’ndeki saldırıda kızı Jamie’yi kaybeden Fred Guttenberg, Massie’nin paylaşımına kızının ve onun mezarının fotoğrafıyla cevap verdi.

Massie kendi partisinden de tepki aldı.

Massie 31 Ocak 2020
Thomas Massie, Ocak 2020’de silah haklarıyla ilgili konuşuyor.

Eski ABD Başkanı Donald Trump’ın eski iletişim müdürü Anthony Scaramucci de bunlardan biriydi.

Ancak muhafazakar kesimden destek mesajları da geldi.

Silah hakkı destekçisi ve Colorado temsilcisi Lauren Boebert Twitter üzerinden, “İşte benim tarzım bir Noel kartı” yazdı.

Diğer bir Cumhuriyetçi Temsilciler Meclisi üyesi Jose Castillo da bir Noel şarkısı sözlerini paylaşarak Thomas Massie gibi daha çok bürokrat görmek istediğini belirtti.

Silah bulundurmakla ilgili yapılacak kısıtlamaların okul katliamlarını durdurmayacağını söyleyen Massie 2012 senesinde Kentucky’den Temsilciler Meclisi’ne seçildiğinden bu yana partisinin liberal kanadında yer alıyor.

kaynak: BBC Türkçe

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları