DÜNYA BU AÇIKLAMAYI UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DERS GİBİ GÖRMELİ. TRUMP VENEZUELA’DA MUHALEFET LİDERİNİ GEÇİCİ BAŞKAN OLARAK TANIDI.

Ana Sayfa » GÜNCEL » DÜNYA BU AÇIKLAMAYI UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DERS GİBİ GÖRMELİ. TRUMP VENEZUELA’DA MUHALEFET LİDERİNİ GEÇİCİ BAŞKAN OLARAK TANIDI.

23.01.2019 - 22:17

DÜNYA BU AÇIKLAMAYI UNUTULMAMASI GEREKEN BİR DERS GİBİ GÖRMELİ. TRUMP VENEZUELA’DA MUHALEFET LİDERİNİ GEÇİCİ BAŞKAN OLARAK TANIDI.

ABD, ekonomik krizin çalkantı yarattığı sosyalist Venezuela’da muhalefetten yana tavrını resmen koydu. ABD Başkanı Trump, Maduro hükümetinin gayrı meşru olduğunu savunarak, kendisini geçici devlet başkanı ilan eden muhalefet lideri Guaido’yu resmen tanıdı.

ABD, Venezuela’nın sosyalist hükümeti üzerindeki baskısını artırıyor. ABD Başkanı Donald Trump, Nicolas Maduro hükümetinin gayrı meşru olduğunu savunarak, kendini geçici başkan ilan eden Ulusal Meclis Başkanı ve muhalefet lideri Juan Guaido’yu ‘geçici devlet başkanı’ olarak tanıdığını açıkladı.

Trump’ın açıklamasının, Guaido’nun muhalefetin gösterileri sırasında kendisini geçici başkan ilan etmesinden dakikalar sonra gelmesi dikkat çekti.

Trump, ‘Venezuela’da demokrasinin yeniden tesisi için ABD’nin ekonomik ve diplomatik gücünün tüm ağırlığını kullanacağını’ belirtti; diğer Batılı ülkelere de Guaido’yu destekleme çağrısı yaptı. Duvar

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :