30 Mart 2023 - Hoş geldiniz

DÜNYADAN BİR GÜZEL İNSAN GEÇTİ..PELE’NİN ARDINDAN: ”HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

Ana Sayfa » DÜNYA » DÜNYADAN BİR GÜZEL İNSAN GEÇTİ..PELE’NİN ARDINDAN: ”HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

Eklenme : 30.12.2022 - 10:30

DÜNYADAN BİR GÜZEL İNSAN GEÇTİ..PELE’NİN ARDINDAN: ”HİÇBİR ZAMAN UNUTULMAYACAK”

Kolon kanseri tedavisi gören Brezilyalı efsane futbolcu Pele, 82 yaşında vefat etti.

Pele’nin vefatının ardından birçok futbolcu başsağlığı mesajı yayınladı.

112

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 2

Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nı kazanan Arjantinli Lionel Messi, Pele’yle fotoğraflarını paylaşarak, “Huzur içinde uyu, Pele” mesajını yazdı.

212

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 3

Fransalı oyuncu Kylian Mbappe ise “Futbolun kralı bizi bıraktı ama mirası hiçbir zaman unutulmayacak” dedi.

312

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 4

Pele’den plaket aldığı fotoğrafını paylaşan Portekizli yıldız futbolcu Cristiano Ronaldo, “Tüm Brezilya’ya ve Pele’nin ailesine başsağlığı diliyorum. Ebedi Kral Pele’ye sadece ‘hoşça kal’ demek, futbol dünyasının şu anda hissettiği acıyı ifade etmeye asla yetmeyecek. Milyonlarca insana ilham kaynağı oldu. Düne, bugüne ve sonsuza kadar uzanacak bir miras bıraktı. Mesafe olarak uzak yerlerde yaşasak bile, ne zaman karşılaşsak bana her zaman içten bir yakınlık gösterdi. Futbolseverlerin hafızasında her zaman yaşayacak ve asla unutulmayacak” ifadelerini kullandı.

412

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 5

Pele’nin taç giyen fotoğrafını paylaşan Brezilyalı Neymar da şu görüşlere yer verdi:
“Pele’den önce ’10’, sadece bir rakamdı. Bu ifadeleri, bir yerde okumuştum ve hayatıma dokunmuştu. Bu cümleler çok güzel ve biraz eksik. Pele’den önce futbol, sadece bir spordu. Pele, her şeyi değiştirdi. Futbolu, sanata ve eğlenceye çevirdi. Fakirlerin, siyahilerin sesi oldu. Brezilya halkını, dünyada görünür kıldı. Kral’ın katkıları sayesinde futbol ve Brezilya’nın dünyadaki itibarı değişti. O gitti, sihri bizimle kalacak. Pele ölümsüzdür.”

512

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 6

Medipol Başakşehir forması giyen Mesut Özil, “Bu oyunun en büyük efsanelerinden Pele, huzur içinde uyu. Mirasın her zaman sürecek. ‘Cennet’ takımında Maradona ve Pele, her zaman yenilmez kalacaklar” diyerek duygularını dile getirdi.

612

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 7

Eski İngiliz futbolcu Gary Lineker, “Futbola kendini en çok adayan, en neşeli yüzü Pele, öldü. Onun çıktığı maçlar, çok az futbolcuya nasip oldu. Futbolun en önemli kupasını, o harika sarı formasıyla 3 kez kaldırdı. Bizi bırakmış olabilirsin ama futbolda her zaman ölümsüzler arasında kalacaksın” mesajını yazdı.

712

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 8

Pele’nin centilmenliğini öne çıkaran eski İngiliz futbolculardan Jack Wilshere ise “Onunla tanışma ve forma değiştirme fırsatı yakaladığım için çok şanslıyım. Çok sevdiğimiz bu oyuna ilişkin kısa bir görüşme de yapmıştık. Sözlerin, her zaman benimle kalacak. Bugünlerde ‘efsane’ çok kolay söylenen bir kelime haline geldi. Gerçek efsane Pele’dir” diye görüşlerini aktardı.

812

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 9

Brezilyalı efsane oyuncuyla birçok anısı olduğunu vurgulayan eski İngiliz futbolculardan Geoff Hurst, “Karşısında oynadığım en iyi oyuncu, hiç tartışmasız Pele’ydi. Benim için tüm zamanların en iyisi olarak kalmaya devam edecek. Onunla aynı sahayı paylaştığım için çok şanslıyım. Huzur içinde uyu ve teşekkürler” dedi.

912

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 10

Türkiye Futbol Federasyonu, “Dünya futbolunun en büyük efsanelerinden biri olan Brezilyalı Pele, 82 yaşında aramızdan ayrıldı. Futbola yaptığın unutulmaz katkılar için sonsuz teşekkürler, huzur içinde yat Pele” mesajını yazdı.

1012

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 11

“Dört Büyükler” de sosyal medya hesaplarından Pele’nin vefatına ilişkin fotoğraf ve mesajlarını paylaştı.

Galatasaray; “Futbolun en büyük ikonlarından Pele’nin vefat haberini duyduğumuz için oldukça üzüntülüyüz. Mirası ve başarıları, dünya genelinde herkes tarafından sevgiyle anılmaya devam edecek. Ailesine, arkadaşlarına ve hayranlarına başsağlığı dileriz. Efsane, huzur içinde uyu”,

Fenerbahçe; “Futbol tarihinin en büyüklerinden Pele’nin vefatı nedeniyle ailesine en içten duygularımızla başsağlığı diliyoruz”,

Beşiktaş ise “Efsane. İkon. Kral. Seni unutmayacağız”,

Trabzonspor, “Futbolu sanata ve eğlenceye dönüştürdüğün için sonsuz teşekkürler. Seni unutmayacağız” ifadelerini kullandı.

1112

Futbol camiasından Pele mesajları: Ondan önce futbol, sadece bir spordu - Sayfa 12

Brezilyalı futbolcunun ilk kulübü Santos, İngiltere Futbol Federasyonu, İngiltere’den Manchester City, Liverpool, Manchester United, Aston Villa, Fulham, West Ham United, İspanyol kulüpleri Barcelona, Real Madrid ve dünyaca ünlü birçok takım da Pele için başsağlığı mesajı yayımladı.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları