DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK. AÜ İLETİŞİM FAKÜLTELİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLADIĞI YARDIM KOLİLERİ TATVAN’A ULAŞTI

Ana Sayfa » HAYATIN İÇİNDEN » DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK. AÜ İLETİŞİM FAKÜLTELİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLADIĞI YARDIM KOLİLERİ TATVAN’A ULAŞTI

05.11.2019 - 15:12

DÜNYAYI GÜZELLİK KURTARACAK. AÜ İLETİŞİM FAKÜLTELİLER YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ’NİN ÖĞRENCİLER İÇİN HAZIRLADIĞI YARDIM KOLİLERİ TATVAN’A ULAŞTI

 

SBF Basın Yayın Yüksek Okulu Mezunları AÜ İletişim Fakülteliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, dünyayı güzellik kurtaracak sözüne yakışır işler yapmaya devam ediyor.

Dernek başkanı Turgay Gürses’in öncülüğünde her yıl Türkiye’nin farklı yerlerinde eğitim gören ve yardım edilmesi gereken okul ve öğrencileri belirleyen ekibin bu yılki durağı Tatvan’dı.

 

Başkan Gürses’le beraber öğrencilere yardım çalışmalarını yürüten Osman Özhelvacı, Sevgi Derya, Ahmet Uzgel, Yasemin Köken, Ümit Kırcalı, Ahmet Tolungüç, Jale Peneklioğlu gibi isimlerden oluşan komitenin hazırladığı paketler uzun bir tren yolculuğunun ardından belirlenen hedefe ulaştı.

 

Burada Turgay Gürses ve Osman Özhelvacı’yı IMKB okulunun öğretmenleri karşıladı. Servis araçlarına yüklenen yardım kolileri okula getirildiğinde öğrencilerin sevinci görülmeye değerdi.

 

Gürses konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

”IMKB okulundaki öğrencilere ders sonu armağanlarımızı teker teker dağıttık. Yarın sıra taşımalı eğitim yapan okulumuzda. Şimdi artık çay içme ve dinlenme zamanı. 27 saatlik tren yolculuğumuzun sonunda yardım paketlerimizi ulaştırdığımız öğrenci kardeşlerimizin yüzlerindeki mutluluğu görmek bütün yorgunluğumuzu aldı. Biz bu etkinliğimizi dernek üyelerimizin özverili çalışmaları sayesinde her yıl tekrarlamayı amaç edindik.”

 

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :