E. BÜYÜKELÇİ ÇINAR ALDEMİR YAZDI- 15 TEMMUZ’UN NE OLDUĞUNU İLERİDE TARİH DEĞERLENDİRECEKTİR

Ana Sayfa » GÜNCEL » E. BÜYÜKELÇİ ÇINAR ALDEMİR YAZDI- 15 TEMMUZ’UN NE OLDUĞUNU İLERİDE TARİH DEĞERLENDİRECEKTİR

15.07.2019 - 12:02

Çınar Aldemir

Çınar Aldemir

yazarın tüm yazıları
E. BÜYÜKELÇİ ÇINAR ALDEMİR YAZDI- 15 TEMMUZ’UN NE OLDUĞUNU İLERİDE TARİH DEĞERLENDİRECEKTİR

 

Ülkelerin  tarihlerinde coşkuyla kutlanan ulusal bayramlar/günler ya bir askeri zaferin ya da Cumhuriyet ve demokrasi gibi kavramların ülkeye yerleştiği önemli tarihleri simgelerler.

Ortak özellikleri tüm ulusun bir arada gurur duyarak, coşkuyla kutladığı tarihi olayların yıldönümleri olmalarıdır.
(“ Yeni Türkiye” rejimi tarafından çeşitli bahanelerle kutlanmayan veya kerhen kahramanlarının adları anılmadan geçiştirilen  19 Mayıs,23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi.)

Türkiye’yi yönetenlerce bayram ilan edilen- ve bugün muhtemelen muhalif olanlar dahil tüm medyada övgüler düzenlenecek olan- 15 Temmuz ise, emperyalist güçlerce Türkiye’nin ATATÜRK’çü laik yapısını ortadan kaldırmak amacıyla BOP çerçevesine ülkemizi ele geçiren liboş hormonlu, AKP+FETÖ ortaklığının iç hesaplaşmasından – beraber yürüdükleri yoldan ayrılan “ümmetin bölünmesinden”- kaynaklanan, acemice planlanmış  kanlı bir darbe girişiminin bastırılması olayıdır.

Bir ölçüde daha önce ayrıntılarını paylaştığım, Üçüncü Reich’in “Uzun Bıçaklar Gecesidir”.

Sonucunda AKP  kendi doğurmamış olsa da, besleyip büyüttüğü canavarın kafasını kısmen koparmış, ancak canavarın kolları,bacakları ve kuyruğu (Zamanında “Hocaefendi’ye göz yaşlarıyla övgüler düzen,onun eteğini öpmek için sıraya giren siyasi ayak) hayatta, hatta iktidarda kalmıştır.

Birçok masum vatandaşın can kaybına yol açan bu belanın defedilmesinden sonra da, Türkiye’de demokrasi ,
Laik Cumhuriyet ve Hukuk Devleti geri getirilememiş, aksine”tek kişi”rejimi pekiştirilmiş,daha önce kumpas mahkemeleriyle budanan Parlamento, Yargı, Ordu, Dışişleri,Maliye gibi temel devlet kuruluşları, üniversiteler ve medya dağıtılıp, daha da etkisizleştirilerek, ”tek ve mutlak muktedir”in emrine verilmiştir.

Başka  bir deyimle ülkede ”Allahın lütfu” gerçekleştirilmiştir!

15 Temmuz gününün bir zafer bayramı mı, yoksa bir daha yaşanmak istenmeyecek acı bir olayın yıldönümü mü olduğunu ileride tarih değerlendirecektir.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :