28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

”EBABİL HAREKETİ”, ”DERİN KUVVETLER”, ”İBB KANDİL KADROSU”..DEMİRTAŞ’TAN TROL UYARISI: ”BUNLAR İLERİDE İDDİANAMELERE SİYASİ DARBENİN MEDYA AYAĞI OLARAK GEÇECEKTİR”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ”EBABİL HAREKETİ”, ”DERİN KUVVETLER”, ”İBB KANDİL KADROSU”..DEMİRTAŞ’TAN TROL UYARISI: ”BUNLAR İLERİDE İDDİANAMELERE SİYASİ DARBENİN MEDYA AYAĞI OLARAK GEÇECEKTİR”

Eklenme : 13.01.2023 - 18:25

”EBABİL HAREKETİ”, ”DERİN KUVVETLER”, ”İBB KANDİL KADROSU”..DEMİRTAŞ’TAN TROL UYARISI: ”BUNLAR İLERİDE İDDİANAMELERE SİYASİ DARBENİN MEDYA AYAĞI OLARAK GEÇECEKTİR”

Edirne Cezaevi’nde tutuklu eski HDP eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel‘in ortaya koyduğu “Ebabil Harekatı” isimli iktidar destekçisi ağla ilgili ifşaat üzerine bir uyarı yaptı.

Demirtaş, avukatları aracılığıyla Twitter hesabında şunları yazdı:

“Medyadaki trol çalışmaları, ileride iddianamelere siyasi darbenin medya ayağı olarak geçecektir. Yani Süleyman Soylu, Alpay Özalan gibi trol başlarının ve trollerin karalama niteliğindeki paylaşımlarını beğenip yaymadan önce herkes iyi düşünsün derim.”

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında dün “Çok gizli” dediği dosyayı 12 Ocak’ta açıklamıştı. Özel, Soylu’nun danışmanı Emin Şen ve Ebabil Harekatı’na dikkat çekmişti. Özel, Ebabil Harekatı’yla ilgili “Bu arkadaşlar sosyal medya yönetimi yapıyorlar, parayı buradan buluyorlar. Faturayı kesip parayı almışlar, bu paraları dağıtıyorlar. ‘Ebabil’in Telegram kanalındayız. ‘Eminimsi’nin yönettiği kanallar bunlar. ‘Ebabil Hareketi’, ‘Derin Kuvvetler’, ‘İBB Kandil kadrosu’ hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve orada hazırlanan içeriklerin 8 bin sosyal medya trole servis edilen bilgiler” demişti. 

 

İLGİLİ HABER: NE DEDİK? TWİTTER AÇIKÇA SUÇ İŞLİYOR. ”EBABİL HAREKETİ”, ”DERİN KUVVETLER”, ”İBB KANDİL KADROSU” GİBİ BU MECRADA ÇOK UZUN SÜREDİR FAALİYET GÖSTEREN ORGANİZE OLMUŞ YAPILAR VE TABİ Kİ BUNUN DIŞINDA  KİM BİLİR DAHA KAÇ YALAN MAKİNESİ, ÜLKEDE SİYASET KURUMUNU VE MUHALİF ÇİZGİDE GÖRDÜĞÜ HERKESİ ABLUKA ALTINA ALIYOR. AYNA ANDA BAŞLATTIKLARI KARALAMA SALDIRILARIYLA KENDİLERİNCE ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR VE ÇOĞU ZAMAN DA AMAÇLARINA ULAŞIYORLAR. BİR DAHA SORUYORUZ: TWİTTER BUNLARA NİÇİN GÖZ YUMUYOR? NİÇİN YARDIM VE YATAKLIK YAPIYOR? BİR SOSYAL MEDYA AĞI BÖYLESİNE KÖTÜ AMAÇLARA NASIL ALET OLUYOR?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları