EFKARLIYIM BU GECE. ANGELA MERKEL VE AB ÜLKESİ 27 LİDER BİRA İÇMEYE GİDERSE…

Ana Sayfa » GÜNCEL » EFKARLIYIM BU GECE. ANGELA MERKEL VE AB ÜLKESİ 27 LİDER BİRA İÇMEYE GİDERSE…

18.10.2018 - 20:43

EFKARLIYIM BU GECE. ANGELA MERKEL VE AB ÜLKESİ 27 LİDER BİRA İÇMEYE GİDERSE…

Duvar- Angela Merkel’in Brexit efkarı: Lütfen gecemizi mahvetmeyelim!

AB üyesi 27 ülkenin liderleri, zirvede İngiltere Başbakanı Theresa May’in uzun konuşmasını dinledikten sonra hep beraber bira içmeye gitti. Bir müdavimin Brexit’i sorması üzerine Merkel “Lütfen gecemizi mahvetmeyelim!” dedi.

 İngiltere 29 Mart’ta AB’den nihai olarak çıkacak, ama hala ortada nihai anlaşma bulunmuyor. Dün ilerleme kaydedemeyen AB liderleri, akşama hep beraber bara gittiler.

Dün gece Brüksel’in Grand Place meydanında “Roy D’Espagne” isimli tarihi mekanın tavanından sarkan Ortaçağ şövalyesi kuklalarının altında, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Belçika Başbakanı Charles Michel ve Lüksemburg Başbakanı Xavier Bettel baş başa verdi.

Dünkü görüşmelerde kesin sonuca götürecek bir uzlaşmaya varılamadı. AB üyesi 27 ülkenin liderleri, zirvede May’in uzun konuşmasını dinledikten sonra hep beraber bira içtiler.

Mekanın müşterilerinden birinin Brexit müzakerelerinin nasıl gittiğini sorması üzerine, Merkel’in “Lütfen, harika bir akşam geçiriyoruz, ne olur bununla mahvetmeyelim” dediği öğrenildi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :