EKMEK ALACAK PARAYI BULAMAYAN VATANDAŞ İÇİN GİRİŞ ÜCRETİ 10 TL’DEN, ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ DÜZENLENİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKMEK ALACAK PARAYI BULAMAYAN VATANDAŞ İÇİN GİRİŞ ÜCRETİ 10 TL’DEN, ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ DÜZENLENİYOR.

10.10.2018 - 21:15

EKMEK ALACAK PARAYI BULAMAYAN VATANDAŞ İÇİN GİRİŞ ÜCRETİ 10 TL’DEN, ULUSLARARASI EKMEK FESTİVALİ DÜZENLENİYOR.

Türkiye çelişkiler ülkesi.

Hele bu iktidar döneminde yaşanan gerçeklerle, verilen sözler, yapılan açıklamalar arasındaki ilintisizlik mizah dergilerine taş çıkartacak boyutlara ulaştı.

Yurtseverlik .com bunun son örneğini Ankara’da bir afişte yakaladı.

‘’Uluslararası 2. Ekmek Festivali’’

Yanlış okumadınız, iktidar uluslarası ekmek festivaline ev sahipliği yapıyor.

Yüzyıllardır verimli topraklarında kendi buğdayını, kendi meyvesini, kendi sebzesini üreten bir konumdan uzaklaşıp, bunları başka ülkelerden ithal eden duruma düşen Türkiye, yanlış tarım politikalarının bedelini şimdi en ağır biçimde ödüyor. Buğdayın dışarıdan ithal edilmesi yetmezmiş gibi, ekonomik krizin de etkisiyle neredeyse ulaşılmazlık noktasına varan sofralarımızın ayrılmaz parçası ekmek için bir festival düzenleniyor.

Uluslararası 2. Ekmek Festivali’ni düzenleyen kurumların başında Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yer alması tam bir ironi. Ankara’da Çukurambar’ın en görünür yerini süsleyen bu afişle ilgili trajikomik bir ayrıntı daha var. Festivale katılım ücreti 10 TL olarak belirlemiş. Vatandaşın ekmek almakta zorlandığı bir aşamada buraya 10 TL ödeyerek girmesini beklemek hangi ‘’yaratıcı düşüncenin’’ eseridir, doğrusu bilemedik.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :