28 Ocak 2023 - Hoş geldiniz

EKMEK ÜRETİCİLERİ SENDİKASI BAŞKANI CİHAN KOLİVAR TAHLİYE EDİLDİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKMEK ÜRETİCİLERİ SENDİKASI BAŞKANI CİHAN KOLİVAR TAHLİYE EDİLDİ

Eklenme : 18.11.2022 - 0:04

EKMEK ÜRETİCİLERİ SENDİKASI BAŞKANI CİHAN KOLİVAR TAHLİYE EDİLDİ

Ekmek Üreticileri Sendikası Cihan Kolivar, Habertürk TV’de katıldığı bir programda, ekmek fiyatına gelen zamlar ve ekmeğin kaç TL olması gerektiği ile ilgili tartışma sırasında, “Ekmek, aptal toplumların temel gıda maddesidir” demişti. Program sunucusu Afşin Yurdakul’un sözünü açmasını istemesi üzerine Kolivar, “Bilimsel bir şey konuşuyorum, ezbere konuşmuyorum. Türkiye’de ekmek, kişi başı tüketim 210 kilo. İsveç, Norveç, Danimarka, Japonya, İngiltere’de de 45-50 kilo. Bizim toplum ekmek ile doyduğu için böyle 20 sene başında yöneticiler duruyor” diye konuşmuştu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kolivar’ın bu sözleri üzerine resen soruşturma başlatmış; Kolivar, Türk Ceza Kanunu’nun 301. maddesinde düzenlenen ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’ni ve devletin yargı organlarını alenen aşağılamak’ suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınmıştı. Kolivar, eski tarihli sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek, ‘cumhurbaşkanına hakaret’ ettiği iddiasıyla 9 Kasım 2022’de tutuklanmıştı.

Kolivar’ın avukatı Bilge Çiftçi, sosyal medya hesabında bugün yaptığı açıklamada müvekkilinin tahliye edildiğini duyurdu. Çiftçi, “Tutuklama kararına yaptığımız itiraz kabul edildi. Müvekkilim Cihan Kolivar tahliye ediliyor. Adalet geç de olsa tecelli ediyor” dedi.

 

İLGİLİ HABER: BAŞ DÖNDÜREN GELİŞMELER EŞLİĞİNDE BİR SON DAKİKA HABERİ DAHA. DÜNYANIN HANGİ ÜLKESİNDE 24 SAATE BU KADAR HABER, BU KADAR GELİŞME SIĞAR?………….

KARTLAR YENİDEN Mİ KARILIYOR? ERDOĞAN’DAN AKŞENER’E ”ALTILI MASAYI TERK ET” ÇAĞRISI..

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları