EKREM İMAMOĞLU BAĞCILAR’DAN BÖYLE GEÇTİ VE DEDİ Kİ: ORTAK YAYININ TÜM KANALLARDAKİ REKLAM GELİRİNİ FAYDA SUNAN KURUMLARA DAĞITALIM

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKREM İMAMOĞLU BAĞCILAR’DAN BÖYLE GEÇTİ VE DEDİ Kİ: ORTAK YAYININ TÜM KANALLARDAKİ REKLAM GELİRİNİ FAYDA SUNAN KURUMLARA DAĞITALIM

13.06.2019 - 21:15

EKREM İMAMOĞLU BAĞCILAR’DAN BÖYLE GEÇTİ VE DEDİ Kİ: ORTAK YAYININ TÜM KANALLARDAKİ REKLAM GELİRİNİ FAYDA SUNAN KURUMLARA DAĞITALIM

CHP’nin İBB Adayı Ekrem İmamoğlu, rakibi AKP’nin Adayı Binali Yıldırım’a, bu Pazar gerçekleştirilecek ortak TV yayınından elde edilecek reklam gelirlerinin faydalı kurumlara aktarılmasını teklif etti.

Ekrem İmamoğlu, öğle yemeğinde bir araya geldiği basın mensuplarıyla gündeme dair bir sohbet gerçekleştirdi. İmamoğlu, İBB’de görev yaptıkları sırada kendilerine çeşitli hizmetlerde bulunan bazı çalışanların farklı görev yerlerine yollandığını belirterek, ”Duyum şeklinde yorumlanan ve sonrasında da sanki benim yalan ifadeler oluşturduğum şeklinde, yakın çevremizde çalışan İBB çalışanlarının 18 gün içinde, bize çay, kahve getiren, telefonları bağlayan, geçmişten bugüne orada çalışan insanlar, bize hizmet ettiler diye sağa sola savruldular, gönderildiler diye bahsetmiştim. İBB açıklama yapmış, böyle bir şey yokmuş. Var. Ben, o kardeşlerimin isimlerini vererek onların iş yaşamlarını sıkıntıya düşürmek ve deşifre etmek istemiyorum. Bırakın beni, benden önce orada görev yapmış, örneğin Sayın Mevlüt Uysal’ın oraya işe aldığı bir kişi bile, oradan oturduğu yerin tam tersi bir istikamete gönderiliyor. ‘Sen çalışma’ der gibi. Duyum değildir, nettir. Tek suçu, Ekrem İmamoğlu orada 18 gündür görev yapıyorken çay, kahve getirmiştir ya da telefon bağlamıştır” diye konuştu.

 

 

”TAHDİT BİZİM VAADİMİZDİR”

”Bugün UKOME’de, servis araçlarıyla ilgili tahditle ilgili gündeme alındı ve görüşüldü” diyen İmamoğlu, ”Bu vaat bize aittir. Yıllardır, servis araçları ve bunların sahipleri, on binlerce ekmek yiyen insan ne yapacağını bilmez bir şekilde sıkıntı yaşıyorlardı. Ben de göreve gelir gelmez süreci başlatacağımı, 6 ay içinde de bunu neticelendireceğimi söylemiştim. Hatta bu anlamda UKOME ile arkadaşlarım görüşmelerini yapmıştı. Şu an görev yapan Vali Bey’in kendileri orada yokken, en azından personelle ilgili konuşmamız, yapmış olduğumuz taahhüdün, vekil olan Vali Bey’in tarafından dikkate alınmış olması, sürece başlanmış olması bizim eserimizdir. Bizim, vatandaş lehine vadettiklerimizin nasıl teker teker yerine geldiğinin bir ispatıdır” ifadelerini kullandı.

”SAYIN YILDIRIM DA ‘EVET’ DİYECEKTİR”

Artı Gerçek’te yer alan habere göre pazar günkü kendisi ve Binali Yıldırım arasındaki ortak TV yayınıyla ilgili de konuşan İmamoğlu, ”Münazarada programın ortasında bir ara verileceği hususu bana iletildi. Yanılmıyorsam 10 dakika kadar reklam arası olacak. Buradan RTÜK’e ve rakibimi Yıldırım’a da sesleniyorum. Aklıma Mehmetçik Vakfı geldi. Başka kurumlar da eklenebilir. Bu münazara esnasında tüm TV’lerde oluşacak reklam gelirlerini, uygun görülecek kamu yararına güzel hizmetler yapan vakıf ya da derneklere bu anlamdan dağıtılması konusunda bir sesleniş yapmış olayım. Bu seslenişi Sayın Yıldırım’ın da olumlu karşılayacağını düşünüyorum. Eğer öyle bir reklam arası oluşursa, RTÜK’ün yetkisi dahilinde ise ya da bu konuda genel bir anlaşma sağlanırsa, tüm kanallardaki reklam gelirlerinin, bu anlamda fayda sunan kurumlara dağıtılması konusundaki teklifimi buradan iletmiş olayım. Sayın Yıldırım’ın da buna, ‘Evet’ diyeceğini tahmin ediyorum” dedi.

”BAĞCILAR KENDİME ŞANS OLARAK GÖRÜYORUM”

Ekrem İmamoğlu daha sonra, Bağcılar’ın mahallelerinde seçim turu atarak halkla selamlaştıktan sonra ilçe meydanında miting yaptı. ”Bağcılar’ı kendime şans olarak görüyorum. Çünkü bu uzun kampanya sürecine Bağcılar’da başladım. 31 Mart öncesi ilk ziyaretimi Bağcılar’a yaptım. Bağcılar bana uğurlu geldi. Bağcılar’la beraber kazandım. Siz, bu kardeşinizi, arkadaşınızı Bağcılar dostu olarak bileceksiniz.

Bağcılar’da şahsıma yüzde 40’a yakın oy verdiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Ancak benim Bağcılar’dan çok daha fazla oy isteğim var. Sizlerin oyu bizim için çok önemli. Bu bir yerel seçim ama aynı zamanda bir demokrasi mücadelesi. Siyasi parti aranmaksızın hep beraber bu mücadeleye destek olmalıyız. Biz ne dedik? Bne, ‘İstanbul İttifakı’nın adayıyım’ dedim. Her seçmenden oy bekliyorum. Çünkü ben, insana hizmet edeceğim. Ben, mutfağınızdaki yangını söndürmeye geliyorum. Sosyal yardımları tam 5 katına çıkarttık.” diye konuştu.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :