EKREM İMAMOĞLU’NDAN YENİ PROJE MÜJDESİ VE İLÇELER KONUSUNDA UYARI

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKREM İMAMOĞLU’NDAN YENİ PROJE MÜJDESİ VE İLÇELER KONUSUNDA UYARI

21.01.2019 - 8:56

EKREM İMAMOĞLU’NDAN YENİ PROJE MÜJDESİ VE İLÇELER KONUSUNDA UYARI
CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, TEM otoyolu üzerine Sultanbeyli’den Esenyurt’a kadar bir ekspres hat projesi hazırladıklarını açıkladı. İmamoğlu, “Daha iyi algılansın diye adını ikinci bir metrobüs koyduk ama daha az duraklı olacak” dedi.

Ekrem İmamoğlu, TV5’te Çağlar Cilara’nın programına konuk oldu.

İstanbul’un ulaşım sorununa ilişkin bir projesini açıklayan İmamoğlu, projenin TEM otoyolu üzerinde olacağını duyurdu.

İmamoğlu, şunları söyledi:

-Birinci sıra sorunumuz ulaşım. İstanbul’un yarısı TEM yolu üzerinde ikamet ediyor. TEM yoluna ekspres ulaşım tanımladık. Daha iyi algılansın diye adını ikinci bir metrobüs koyduk ama daha az duraklı olacak. Sultanbeyli’den Esenyurt’a kadar az duraklı İstanbul’u boydan boya geçen bir hat. Ciddi bir yükü alacak.

TAŞIMA SEÇMEN İDDİALARI

Üsküdar belediye meclis üyesinin evinden çıkan 40 kişilik seçmen listesi hakkında sorulan soruya İmamoğlu, “Ben 11-12’ye yakın seçim yönetmiş birisiyim. Süreçte en ufak bir problemi yaşatmamış bir belediye başkanıyım. Tecrübeme inanıyor ve güveniyorum. Çok net ifade edeyim tek bir oya İstanbul’da sıkıntı getirmeyecek süreci tanımlamış durumdayız. İstanbul’da hayali seçmene imkan verecek bir alt yapı olması mümkün değil. Biz de takip ediyoruz. Seçim gününden ve sandık güvenliğinden şüphe duymasınlar. Gönüllüler lütfen bize eşlik etsinler” yanıtını verdi.

Bu arada CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, cumartesi günü Ankara’da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’yla bir araya geldi.

İmamoğlu, görüşmede İstanbul’da ilçe belediye başkan adaylarının bir an önce açıklanmasını istediğini aktardı.

 

İmamoğlu görüşmeye ilişkin, “Artık çok az zamanımız var. Bu hafta olması konusunda ısrarımızı dile getirdik. Onlar da samimi, yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bir an önce açıklanmasının bizim saha çalışmalarını pozitif yönde etkileyeceğini dile getirdim” dedi.

Hürriyet’ten Özgür Altuncu’nun haberine göre, İmamoğlu dün Şişli’de bir otelde muhtarlarla kahvaltıda bir araya geldi.

İmamoğlu “31 Mart’a kadar kampanyanın her aşamasında polemikten uzak olacağım. İstanbul dışında tek bir cümlem olmayacak. Benim gündemim bu şehrin insanları, bu şehrin yaşayanları, çocukları, kadınları olacak. Kim nereye çekmek isterse istesin o kirli siyasetin, kibrin ya da anlamsız çatışmacı dilin asla unsuru olmayacağım” diye konuştu.

‘39 İLÇE DE KAYMAK TABAKA OLACAK’

Seçilmesi halinde mahalle meclisleri kuracaklarını ve muhtarları karar sürecine dahil edeceklerini söyleyen İmamoğlu, “Mutlu ilçeler üreteceğiz. ‘Kaymak tabaka’ ilan edilen yerlerin nasıl yönetildiğini görüyorsunuz. İstanbul’un 39 ilçesinin kaymak tabakası haline geldiği bir şehir yaracağız. 31 Mart partiler üstü bir durumdur. Sizler ve İstanbullu tüm hemşerilerimiz bu tarihi anın bir parçasıdır. Bu tarihi yazmak zorundayız. Bu tarihi hep birlikte yazacağız” dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :