EKREM İMAMOĞLU’NUN SON AÇIKLAMALARI KAYGILARI BÜYÜTTÜ: ANADOLU AJANSI SEÇİM SONUÇLARINI AKP’NİN SANDIK GÖREVLİLERİNDEN Mİ ALIYOR?

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKREM İMAMOĞLU’NUN SON AÇIKLAMALARI KAYGILARI BÜYÜTTÜ: ANADOLU AJANSI SEÇİM SONUÇLARINI AKP’NİN SANDIK GÖREVLİLERİNDEN Mİ ALIYOR?

02.04.2019 - 21:17

EKREM İMAMOĞLU’NUN SON AÇIKLAMALARI KAYGILARI BÜYÜTTÜ: ANADOLU AJANSI SEÇİM SONUÇLARINI AKP’NİN SANDIK GÖREVLİLERİNDEN Mİ ALIYOR?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara ziyareti öncesi havalimanında yaptığı açıklamalar Anadolu Ajansı ile ilgili soruları çoğalttı.

İmamoğlu bugün şunları söylemişti:

”Tekrar AA’nın altını çizmek istiyorum. Benim cebimdeki paranın bir kısmı şu anda AA’nın Genel Müdürü’nün cebinde. Hepimizin vergisiyle AA görev yapıyor ve Türkiye’nin haber alma kaynağı durumunda ama vazifesini yerine getirmiyor. Şu anda sanırım mahcubiyet içerisinde ama bu şu: Keşke haberleri doğru verseydim değil, istediğim adaya seçimi kazandıramadım mahcubiyeti bu.Genel Müdürü derhal istifa etsin, siyaset yapsın. Devlet kurumunun başındaysa bürokrat olma bilincini, ahlakını ve vicdanını yaşasın. Her yol mübahtır anlayışı şu anda zehir gibi kurumlarda ve devletin bazı yetkililerinin beyninde geziyor. Partizanlık bir zehir, her ortama enjekte edilmiş durumda. Ben bu sürecin bir panzehiri olmaya geliyorum. Bu sorunları aşacağız. YSK ‘hiçbir bilgimiz yok’ diyor, o zaman AA’nın tek kaynağı kalıyor: AKP’nin sandıktaki görevlileri. Değiştirsin adını, AKP Ajansı desin adına. Çok üzücü.”

İmamoğlu’nun bu açıklamasından sonra gözler bir kez daha Anadolu Ajansı’na çevrildi.

Ajans eğer seçim sonuçlarını sandıklarda görevli AKP’li müşahitlerden alıyorsa onlara bir ödemede bulunuyor mu?

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :