1 Ağustos 2021 - Hoş geldiniz

EKREM İMAMOĞLU’UNDAN 23 HAZİRAN ÇAĞRISI : HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Ana Sayfa » GÜNCEL » EKREM İMAMOĞLU’UNDAN 23 HAZİRAN ÇAĞRISI : HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Eklenme : 08.05.2019 - 18:34

EKREM İMAMOĞLU’UNDAN 23 HAZİRAN ÇAĞRISI : HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK

Ekrem İmamoğlu’ndan 23 Haziran çağrısı

Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini yenileme kararının ardından Ekrem İmamoğlu yurttaşlara sosyal medya hesabı üzerinden video paylaşarak önemli bir çağrıda bulundu.

23 Haziran için seçmene uyarılarda bulunan İmamoğlu’ “#HerŞeyÇokGüzelOlacak diyerek herkesi kucaklayacağız. Demokrasi mücadelesini hiç kimseyi ayrıştırmadan, güler yüzle ve mutlulukla vereceğiz. 16 milyon insanın yüreğinde umudu ve sevinci yeşerteceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

Paylaşılan videoda, İmamoğlu, “YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran’a hazırlanmanın vakti” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan haberde İmamoğlu, “Her şey çok güzel olacak” diyenlere de seslenerek, “Kimseyi ötekileştirmemeli. Ne yapmalı biliyor musunuz? Mutlaka komşusunun evine gidip iftar açmalı, Ramazan’da hemşehrilerini selamlamalı, süreci anlatmalı. Taşkınlık yok, ayrıştırma yok. Hiçbir hemşehrim hiç kimseyi ayrıştıran bir dil kullanmayacak, kucaklayacağız” dedi.

“YSK hakkımızı yedi ama süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran’a hazırlanmanın vakti” diyen İmamoğlu, şunları söyledi:

“Değerli hemşerilerim, YSK bir karar verdi, hakkımızı yedi. Anamızın ak sütü gibi helal olan, kazandığımız seçimi elimizden aldı. Bunları biliyoruz ama hesaplaşmanın vakti değil. Süreç önümüze bakmanın, 23 Haziran’a hazırlanmanın vakti. Aynı zamanda mağduriyetimizi de anlatma vakti. Vatandaşlarımızla beraber bütün İstanbul’un oylarına, 16 milyonun oyuna talip olduğumuz tekrar herkese anlatma vakti. Ben size şunu söyleyeyim; ‘Her şey çok güzel olacak’ diyoruz. Kesinlikle olacak.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları