4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

EMEKLİ VE MEMUR BU YANGINDA ”MÜJDE” DİYE VERİLEN YÜZDE 25 ARTIŞLA NE YAPSIN? ET VE YUMURTA FİYATINA DA ZAM ÜSTÜNE ZAM GELDİ

Ana Sayfa » EKONOMİ » EMEKLİ VE MEMUR BU YANGINDA ”MÜJDE” DİYE VERİLEN YÜZDE 25 ARTIŞLA NE YAPSIN? ET VE YUMURTA FİYATINA DA ZAM ÜSTÜNE ZAM GELDİ

Eklenme : 03.01.2023 - 18:52

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Et ve yumurta fiyatlarına zam geldi. 2021 yılında 20 lira olan 30’lu yumurta fiyatı 2022’de üç katına çıktı. Market raflarında 30’lu yumurta, ortalama 65 liradan satılıyor.

NTV’nin haberine göre, sektör yetkilileri fiyatların seyrini, maliyetlerin belirleyeceğini ifade ediyor. 2023 yılında yumurta fiyatlarında yüksek artışların yaşanmayacağı öngörülüyor.

Et ve Süt Kurumu da üreticilerden aldığı karkas et fiyatlarına zam yapıldığını açıkladı. Böylece dana karkasın kilogram fiyatını 90 liradan 116 liraya yükseldi.

Zamla birlikte birinci kalite büyükbaş kırmızı et ürünlerinde yaklaşık yüzde 29’luk artış gerçekleşti. Et ve Süt Kurumu, küçükbaş hayvan eti alımında ise kiloda 5 ila 8 lira arasında fiyat artışına gitti. Böylece kuzu karkasın kilogram fiyatı 92 liradan 99 liraya yükseltildi.

Ayrıca kurum tarafından yapılan açıklamada, üreticilere kıvırcık ırkı kuzular için kilogram başına 10 lira “Kıvırcık Kuzu Primi” verileceği kaydedildi.

İLGİLİ HABER: SON DAKİKA…..EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET SEVİYESİNE ÇEKİLSİN ÖNERİSİ, MECLİS’TE AKP VE MHP’NİN OYLARI İLE REDDEDİLDİ……..

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları