2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

EMEKLİLER, BAYRAMIN BOYNU BÜKÜKLERİ: ”BU BAYRAM EMEKLİLER EL ÖPECEK”

Ana Sayfa » GÜNCEL » EMEKLİLER, BAYRAMIN BOYNU BÜKÜKLERİ: ”BU BAYRAM EMEKLİLER EL ÖPECEK”

Eklenme : 02.05.2022 - 8:47

Yurtseverlik Haber

yazarın tüm yazıları

Tüm Emekliler Sendikası Konak Şube Başkanı Ayşe Ekşioğlu, zam taleplerine karşın ne maaşlarında ne de bayram ikramiyelerinde hiçbir değişiklik yapılmadığını söyledi.

Sokağa çıkarak üst üste eylemler yaptıklarını hatırlatan Ayşe Ekşioğlu, “Her bayram aynı hayal kırıklığını yaşamaktan artık bıktık. Emekli ikramiyeleri 6 yıl önce ilk kez ödendiğinde 1.000 liraydı. Geçen yıl göstermelik bir zamla 1.100 liraya çıktı. Bunca yıldır bu para eridi gitti, pul oldu. Artık 1100 lirayla hiçbir şey alınmıyor. İktidara sormak istiyoruz, emeklinin kıymeti 100 lira mı? İktidarların uyguladığı politikalar sonucu emekliler her geçen gün daha da yoksullaşıyor. Şimdi de yaklaşan seçimler öncesi vaatlerle bizleri aldatarak oyumuzu alma planları yapıyorlar. Yeteri kadar ezildik ve dışlandık. Artık insanca ve onurluca yaşamak istiyoruz” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre emeklilere son bir yılda yapılan maaş zammının ceplerine girmeden eridiğini söyleyen Ekşioğlu, “14 milyona yakın emeklinin 8.5 milyonu asgari ücretin altında almakta. Bizlere layık gördükleri ve zorla dayattıkları 1.100 lira sözde ikramiye ödemelerini kabul etmiyoruz. Eskiden bayramlarda çocuklarımıza, torunlarımıza harçlık veriyorduk. Artık biz çocuklarımızın elini öpüp harçlık isteyecek hale geldik. Çocuklarımızın parasıyla, yakınlarımızın destekleriyle geçinip ay sonunu getirebiliyoruz. Bu hale düşürenler utansın” dedi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları