ERDOĞAN ABD GEZİSİ KONUSUNDA ”KARARIMI TRUMP’LA TELEFON GÖRÜŞMESİNDEN SONRA VERECEĞİM.” DEDİĞİ O GÖRÜŞME YAPILDI. ERDOĞAN ABD’YE GİDİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN ABD GEZİSİ KONUSUNDA ”KARARIMI TRUMP’LA TELEFON GÖRÜŞMESİNDEN SONRA VERECEĞİM.” DEDİĞİ O GÖRÜŞME YAPILDI. ERDOĞAN ABD’YE GİDİYOR.

07.11.2019 - 8:05

ERDOĞAN ABD GEZİSİ KONUSUNDA ”KARARIMI TRUMP’LA TELEFON GÖRÜŞMESİNDEN SONRA VERECEĞİM.” DEDİĞİ O GÖRÜŞME YAPILDI. ERDOĞAN ABD’YE GİDİYOR.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından yapılan açıklamada, Erdoğan’ın Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım Çarşamba günü Washington’a gideceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra bölgesel gelişmeler ele alındı.

İki lider, Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım Çarşamba günü Washington’da görüşeceklerini yeniden teyit etti.

Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

– Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Sayın Donald Trump arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşmiştir. Görüşmede ikili meselelerin yanı sıra bölgesel gelişmeler ele alınmıştır.

– İki lider, ABD Başkanı Sayın Trump’ın daveti üzerine 13 Kasım Çarşamba günü Washington’da görüşeceklerini yeniden teyit etmişlerdir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Trump: Erdoğan, Bağdadi’nin karısı ve kız kardeşini yakaladıklarını söyledi

ABD Başkanı Donald Trump ise sosyal medya hesabından görüşmeyi yorumladı. Trump şu ifadeleri kullandı:

“Az önce Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptım. Bana, çatışma sırasında kaçtıkları bildirilen, terörist katil Bağdadi’nin karısı ve kız kardeşi de dahil olmak üzere çok sayıda IŞİD savaşçısını yakaladıklarını söyledi.” 

“Ayrıca Suriye sınırından, terörizmin ortadan kaldırılmasından, Kürtlerle olan düşmanlıkların sona ermesinden ve diğer birçok konudan bahsettik. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 13 Kasım Çarşamba, Beyaz Saray’da görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

 

Erdoğan: Trump ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “ABD Başkanı @realDonaldTrump ile ikili ilişkilerimizi ve bölgemizdeki meseleleri ele aldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik. 13 Kasım’da ABD’ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meselelerle ilgili hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :