28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN AÇIKLADI: ÜÇ YILDIR KAPALI ORTAMLARDA KULLANILAN MASKE ZORUNLULUĞU KALDIRILMIŞTIR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN AÇIKLADI: ÜÇ YILDIR KAPALI ORTAMLARDA KULLANILAN MASKE ZORUNLULUĞU KALDIRILMIŞTIR

Eklenme : 26.04.2022 - 17:32

ERDOĞAN AÇIKLADI: ÜÇ YILDIR KAPALI ORTAMLARDA KULLANILAN MASKE ZORUNLULUĞU KALDIRILMIŞTIR

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamasından öne çıkan satırbaşları:”Salgının ortaya çıkışından bugüne kadar ülkemize ve milletimize verdiğiniz hizmetler sebebiyle her birinize şükranlarımı sunuyorum.

Hastaneden sağlık personeline, maskeden ilaca, aşıya kadar her başlıkta ciddi sıkıntılar yaşandı. Koskoca devletlerin havalimanlarında, sınır kapılarında maske kapma kavgasına giriştiklerine şahit olduk. Maruz kaldığı büyük yükün altında ezilmeyen sağlık altyapımız ve fedakarlıklarına şahit olduğumuz sağlık çalışanlarımızla, dünyada örnek bir varoluş mücadelesini ortaya koyan heyeti ben ayrıca kutluyorum.

Salgının artık kitlesel tehdit olarak çıkmasıyla beraber Avrupa ülkeleri kısıtlamaları kaldırmıştır. Ülkemizin de bu aşamaya geldiğine inanıyorum. Bilim Kurulu bundan sonra olağanüstü bir durum olmadıkça düzenli toplantı yapma gereği yapmadığına karar vermiştir.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında yaklaşık üç yıldır kapalı ortamlarda kullanılan maske zorunluluğu kaldırılmıştır. Sadece toplu taşıma araçları ile sağlık kuruluşlarında maske uygulamasına vakalar 1000’in altına düşene kadar bir müddet daha devam edilecektir. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi 65 yaş üstü ve riskli hastalığı olanların maske kullanmaya devam etmesidir.”

 

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları