ERDOĞAN AF KONUSUNDA ÖYLE BİR ÇIKIŞ YAPTI Kİ: ”ŞİMDİ BİRİLERİ NE DİYOR, AF. ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI DEVLET AFFETMEZ, BU BÖYLE BİLİNSİN.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN AF KONUSUNDA ÖYLE BİR ÇIKIŞ YAPTI Kİ: ”ŞİMDİ BİRİLERİ NE DİYOR, AF. ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI DEVLET AFFETMEZ, BU BÖYLE BİLİNSİN.”

21.10.2018 - 21:21

ERDOĞAN AF KONUSUNDA ÖYLE BİR ÇIKIŞ YAPTI Kİ: ”ŞİMDİ BİRİLERİ NE DİYOR, AF. ŞAHISLARA KARŞI İŞLENEN SUÇLARI DEVLET AFFETMEZ, BU BÖYLE BİLİNSİN.”

Cumhur İttifakı’nın küçük ortağı MHP’nin Genel Başkanı Bahçeli’nin uzun zamandır sürdürdüğü af konusundaki ısrarına bugün Erdoğan’dan sert yanıt geldi. İki ortak arasında okullardaki andımız tartışması ile su yüzüne vuran gerginliğin, afla birlikte yeni bir aşamaya dayanması önümüzdeki haftanın zor geçeceğinin de göstergesi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da metro açılış töreninde konuştu.

Gündemdeki konulara da değinen Erdoğan, af tartışmasına dair yeni bir açıklama yaptı.

Erdoğan, “Canım kardeşim boşuna uğraşma. Biz rast gele cezaevine girenlere cezaevi kapısını açmayacağız. Devlete karşı suçları devlet affeder. 50 bin tane uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde Af çıkaramayız. Şahıslara karşı işlenen suçları devlet affedemez. Bu böyle bilinsin. Şimdi birileri ne diyor af. Benim mağdurum ben affettim diyorsa o başka. Ama biz asla. O zaman adil hükümet olamazsınız. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı bilinelim”dedi.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :