24 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN AMERİKA’NIN BASKILARINA KARŞI, TÜRKİYE’NİN YAPACAĞI MİSİLLEMEYİ AÇIKLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN AMERİKA’NIN BASKILARINA KARŞI, TÜRKİYE’NİN YAPACAĞI MİSİLLEMEYİ AÇIKLADI

Eklenme : 04.08.2018 - 13:56

ERDOĞAN AMERİKA’NIN BASKILARINA KARŞI, TÜRKİYE’NİN YAPACAĞI MİSİLLEMEYİ AÇIKLADI

Erdoğan Brunson kriziyle ilgili ilk defa yaptığı geniş değerlendirmede şunları söyledi:

”Amerika’nın özellikle İzmir’deki papaz Brunson olayıyla alakalı attığı adım bir stratejik ortağa yakışmayacak adımdır. ABD bu adımla birlikte aslında Türkiye’ye karşı ciddi bir saygısızlık yapmıştır. Model ortak, stratejik ortak, müttefik diyeceksin. PKK, FETÖ ile ilişkisi olan papazını savunmanın gayreti içine gireceksin. Türkiye hukuk devletidir. Hukukun gereği neyse onu yapacaktır. Bizimle asla bir takas anlayışı içerisinde 6 kez ABD’ye girip çıkan Halkbank’ın genel müdür muavinini tutuklamak suretiyle kalkıp bizimle takasa girme. Böyle bir anlayış bizim anlayışımız değildir. Hukuk neyse biz bunun yanında olduk. Halkbankamıza bir bedel ödetme yoluna girmeyi doğru bulmuyoruz. Suçlu bedelini öder, ama suçu yoksa ona bedel ödetme gayreti içine girmek kimsenin haddine değildir.

Adalet Bakanı’mı Brunson ile ilgili olarak ABD’deki mal varlıklarına el koyuyoruz mantığı mantık değildir. Biz dün akşama kadar sabrettik. Bugün arkadaşlarıma talimatı veriyorum ABD’nin Adalet ve İçişleri Bakanlarının Türkiye’deki mal varlıklarını donduracağız. Varsa. Arapların güzel bir atasözü var. ‘Men dakka dukka’  Biz de bunu yapacağız.

Dışişleri Bakanım daha yeni söyledi. Samimi hareket edeceksek, ortaklığımızın gereğini yapalım. Biz sizlerle Somali’de Afganistan’da birlikte değil miyiz? Biz NATO’da bir ve beraber olduğumuz için beraber adım atmadık mı?

-Bu sadece evangelist, siyonist bir davranışın tezahürüdür. Bu oyunu sayın Trump’ın bozması gerekir. Biz bu noktada kararlıyız. Duruşumuzu devam ettireceğiz.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları