ERDOĞAN ”AYDINLATTI”, KIRAATHANE OKUMA EVİ DEMEKMİŞ.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN ”AYDINLATTI”, KIRAATHANE OKUMA EVİ DEMEKMİŞ.

13.06.2018 - 18:05

ERDOĞAN ”AYDINLATTI”, KIRAATHANE OKUMA EVİ DEMEKMİŞ.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Meydan Parkı’nda halka hitap etti. Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

“Alimlerin ve ariflerin şehri Trabzon . Ülkemize nice değerler kazandırmış Trabzon . Bizim dermanımız Trabzon ‘dur, Karadeniz’dir. Türkiye’dir. Buradan sizler aracılığı ileTrabzon ‘daki tüm kardeşlerimi selamlıyorum. Artık Ramazan-ı Şerif’te son iki gündeyiz. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ederim. Trabzonlu adamın hasını iyi bilir, siyasetçinin hasını da iyi bilir. Kim memlekete hizmet etmiş Trabzonlu bunu çok iyi bilir. Biz Trabzon ‘un karşısına Cumhur ittifakı ile geliyoruz. Peki onlar kimle geliyor? Yanlarında kimler var? Bunlar siyaseti rezil ettiler, mahvettiler. Bunlar milletin oyunu siyaset mühendisliği masalarında meze yapacak kadar demokrasiyi kirlettiler. PekiTrabzon milli iradeye nasıl sahip çıkılacak gösterek mi? Trabzon tercihini bir kez daha hizmet siyasetinden yana kullanıyor mu?”

” KEK DİYORUM KEKLİK ANLIYORLAR”

“Bu muhalefet benim kıraathane lafımdan bir şey anlamadı. Kıraathaneden bunlar kumarhane anlıyor. kıraathane okuma evi demek. Millet olunca milletin okuma yeri demek. Bundan sonra gençlerimizi biz medeniyetimizin asli unsuru olan okuma kültürüne adapte edeceğiz. Ben kek diyorum bunlar keklik anlıyor. Çocuklarımız elden gidiyor ya, onları kurtarmak için bu tür millet kıraathaneleri yapacağız. Yakışır değil mi?Trabzon ‘a da yakışır. İnşallah öğrencilerimiz başarıdan başarıya yürüsünler. Sağlıkta biri 400 yataklı, 16’sı hastaneden oluşan 45 sağlık tesisi yaptık. 5 adet sağlık tesisinin çalışmaları devam ediyoruz. Trabzon ‘a yeni şehir hastanesi kazandırıyoruz.

‘NE DEMEK CUMHURBAŞKANI ADAYI, BIRAK’

Adaylığı açıklandı, beyefendi Edirne’deki terör örgütlerinin desteğindeki bir kişiyi gidip ziyaret etti. Trabzon ‘dan bunlar oy çıkar mı? Bunlar öyle ki, düşünün 7 Haziran seçiminden sonra Kürt kardeşlerimi sokağa çağırıyor, 53 Kürt kardeşimiz öldürüldü mü? Suç şu anda aday olan kişinin daveti. 15 yaşında Yasin Börü’yü bunlar öldürdü. Söylediği laf şu; ‘Cumhurbaşkanı adayı bırak.’ Ne demek ‘Cumhurbaşkanı adayı bırak’ Cumhurbaşkanı adayı olmanın şartları olması lazım. Bana göre bu yanlış bir gelişme, bunun da düzeltilmesi lazım. Mahkum değilmiş, tutukluymuş. Tutukluluğun nedeni çok önemli. Bunlara bir Osmanlı tokadı gerekmez mi? Ama sandıkta.

‘FINDIKLA İLGİLİ SIKINTILARIN ÇÖZÜMÜNÜ SEÇİMİN ARDINDAN BULACAĞIZ’

Fındıkla ilgili bazı sıkıntılar olduğunu arkadaşlarım iletti. Üreticilerimizi mağdur etmeyecek bir çözümü de inşallah seçimin ardından bulacağız.

Bunlar yıkım ekibi. Yıkmayı iş yapmak sanıyorlar. Eserleri olmadığı gibi hayalini bile kuramıyorlar.

100 bin gencimize eğitimlerini sürdürdükleri şehirde üç aylık dönemde asgari ücret karşılığında sosyal çalışma imkanı getiriyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :