ERDOĞAN: ”BEN ONUN DA PAŞASIYIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: ”BEN ONUN DA PAŞASIYIM.”

05.06.2018 - 20:33

ERDOĞAN: ”BEN ONUN DA PAŞASIYIM.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye “Edirne’deki teröristi ziyaret edeceğine milletten icazet al” sözleriyle tepki gösterdi. “Edirne’deki teröristi ziyaret etmek suretiyle milletin karşısına çıkanlardan olmadık” diyen Erdoğan, “Bay Muharrem ziyarete oradan başlıyor, vah zavallı vah. Biz asla şehitlerimize mahçup olacak bir şey yapmadık” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı, İnce’nin 2. Ordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel’e yönelik “apoletlerini sökeceğim” sözlerine ilişkin olarak da “Dikkat edin bir kaç gündür muhalefetin adayı çıkmış paşamıza hakaret ediyor. Kendisi ile Malatya’da bir iftarda oturduk. Benim masama nasıl otururmuş, benim konuşmamı nasıl alkışlarmış? Senin haddine mi ya? Anayasaya göre ben aynı zamanda onun da paşasıyım, komutanıyım. Ama sen bunu bilmiyorsun, sen kimsin haddine mi?” yorumunda bulundu.

Erdoğan, İnce’ye yönelik “Hitler” benzetmesinde bulunarak, “Ya benim bu milletim bir defa senin gibi haddini bilmez birisine 24 Haziran’da zaten haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya? Türkiye hukuk devleti. Türkiye’de yargı var, sen önce bunu öğren” dedi.

Erdoğan, Kuzey Irak’a operasyon sinyali vererek, “Şimdi Kuzey Irak’tayız. Gerekirse Sincar’a da gideceğiz” ifadesini kullandı.

Zonguldak’ta konuşan Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

– Biz yola böyle koyulduk, İstiklal Marşı böyle yazıldı. Böyle afedersiniz Edirnede’ki teröristi ziyaret etmek suretiyle milletin karşısına çıkanlardan olmadık. Bay Muharrem ziyarete oradan başlıyor, vah zavallı vah. Biz asla şehitlerimize mahçup olacak bir şey yapmadık.

– Başarılı operasyonlarla terör örgütünün belini kırdık. Bakınız sadece Afrin operasyonlarında 4497 terörist etkisiz hale getirildi.

Erdoğan İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye hitaben ‘Bir bayan var o da aynı şeyi söylüyor. Al birine vur ötekine’ dedi.

Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya?

– Bölücü terör örgütüne ne ülkemiz içinde, ne de hudutlarımız dışında asla nefes aldırmayacağız. Allah’a hamd olsun son iki yılda gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarla terör örgütünün belini kırdık. Bakınız sadece Afrin operasyonlarında etkisiz hale getirilen terörist sayısı ne biliyor musunuz? 4 bin 497. Şimdi Kuzey Irak’ta 446. Yurt içinde 443. Bu son aylarda; peki sayın İnce bütün bu operasyonların başındaki bizim kahraman komutanımıza İsmail Metin komutanımıza ne diyor? Senin diyor apoletlerini sökeceğim. Ya benim bu milletim bir defa senin gibi haddini bilmez birisine 24 Haziran’da zaten haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya? Türkiye hukuk devleti. Türkiye’de yargı var, sen önce bunu öğren.

Erdoğan İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener ve CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye hitaben ‘Bir bayan var o da aynı şeyi söylüyor. Al birine vur ötekine’ dedi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :