2 Haziran 2023 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN: BİZİM İÇİN EN UYGUN ZAMANDA KARADAN DA TERÖRİSTLERİN TEPESİNE BİNECEĞİZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: BİZİM İÇİN EN UYGUN ZAMANDA KARADAN DA TERÖRİSTLERİN TEPESİNE BİNECEĞİZ

Eklenme : 23.11.2022 - 14:19

ERDOĞAN: BİZİM İÇİN EN UYGUN ZAMANDA KARADAN DA TERÖRİSTLERİN TEPESİNE BİNECEĞİZ

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki haftalık grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan buradaki açıklamasında Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine yapılan Pençe Kılıç Hava Harekâ sonrası, olası bir kara harekâtının da en net mesajını verdi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Erdoğan, şöyle konuştu:

  • Ölü, yaralı veya sağ olarak yakaladığımız teröristlerin donanımları ile eğitim gördükleri yerler, Suriye’de farklı isimlerle sahaya sürülen örgütün bizzat PKK’nın kendisi olduğunu teyit etmektedir. Artık kimsenin bu yalanla karşımıza gelmesine tahammülümüz olmadığını buradan ifade etmek isterim. Uçaklar, SİHA’lar, toplarla yaptığımız operasyonlar sadece başlangıçtır.
  • Sınırlarımızın tamamını güvenlik şeridi ile kapatma kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Bu şeridin bir kısmını zaten oluşturduk. Kalanları da adım adım halledeceğiz. Teröristlerin içine saklanarak kendilerini güvende hissettikleri o beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır. Bizim için en uygun olan zamanda karadan da teröristlerin tepesine bineceğiz. Tel Rıfat, Münbiç ve Ayn el-Arap’tan başlayacağız.

 

  • Bizim de kendimize göre bir oyun planımız var. Geçmişten aldığımız dersler ışığında milletimizin menfaatleri neyi gerektiriyorsa, ona göre hareket ediyoruz. En çok da belaltı vuruşlara tevessül edilmesinden üzüntü duyuyoruz. İstanbul’da bomba patlatarak Türkiye’nin canını acıtacaklarını sanıyorlar.
  • Diplomatik ve ekonomik şantajlarla ülkemizi Türkiye Yüzyılı yolundan döndürebileceklerini sanıyorlar. Biz artık bu safhaları geçeli çok oldu. İstiklaline ve istikbaline sahip çıkan Türkiye’yi hala sinsi yöntemlerle dize getirmeye çalışanlara mesajımız gayet net: Başaramayacaksınız.
  • Beton tünellerin mezarları haline geleceği gün yakındır. Irak ve Suriye yönetimleri Türkiye’nin harekât yaptığı yerlerden rahatsızlık duymasınlar. Bu harekâtlar Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü de güvence altına alacaktır.
  • Ülkemizin maruz kaldığı hangi haksızlığı, adaletsizliği, nobranlığı kazısak altından hep aynı anlayış çıkıyor. Biz bunu AB tam üyeliğimizin engellenmesinde, ABD ile aramızda vuku bulan F-35 krizinde, sınırlarımıza füzeler yağarken ülkemizdeki hava savunma sistemlerinin sökülüp götürülmesinde, Kıbrıs konusunda enerji anlaşmalarına kadar Akdeniz’deki her tartışmada, yaptığımız fedakârlıkların görmezden gelinmesinde yaşadık.

Öte yandan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu da hedef alan Erdoğan, CHP lideri için şu ifadeleri kullandı:

“Haysiyet fukarası sorumluluk lafını ağzına en son alacak kişidir. Kendi devletini borsasının yükselişi üzerinden hançerlemek isteyen bir sefil, sorumluluk lafının yanına yaklaşamaz. Yurtdışına gittiğinde ne kadar terör örgütü destekçisi varsa onların ekmeğine yağ süren bir gafil sorumluluk lafı ile yan yana gelemez. Terör örgütü güdümündeki partiyi ülke yönetimine ortak etmek isteyen bir namert sorumluluktan söz edemez.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları