ERDOĞAN DAVA AÇTIĞI ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ. SONUÇ: DAVA GERİ ÇEKİLİYOR.

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN DAVA AÇTIĞI ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ. SONUÇ: DAVA GERİ ÇEKİLİYOR.

16.10.2018 - 20:55

ERDOĞAN DAVA AÇTIĞI ODTÜ’LÜ ÖĞRENCİLERLE GÖRÜŞTÜ. SONUÇ: DAVA GERİ ÇEKİLİYOR.

Mezuniyet töreninde açtıkları ‘Tayyipler Alemi’ karikatürü pankartı nedeniyle tutuklanan ODTÜ’lü öğrencilere açılan dava geri çekilecek.

ODTÜ mezuniyet töreninde açılan pankart nedeniyle ‘cumhurbaşkanına hakaret’ soruşturması başlatılmış, bu kapsamda dört kişi 11 Temmuz’da tutuklanmıştı. Dört kişiye bir yıldan dört yıla kadar hapis cezası talep edilmişti.

Öğrenciler 10 Ağustos’ta tahliye edilmişti

ODTÜ’lüler bugün Ankara’daki cumhurbaşkanlığı sarayında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştü.

Görüşmeye dair basın toplantısında bilgi veren AKP Sözcüsü Ömer Çelik, “ODTÜ’lü öğrencilere karşı açılan dava cumhurbaşkanımızın avukatları tarafından (yarın) geri çekilecektir” dedi.

Çelik şöyle decam etti: “Bu gençler kesinlikle kabul etmeyeceğimiz pankart açmışlardır. Doğal olarak ortaya bir dava çıkmıştır. Zaman içerisinde gençlerin aileleri ve kendileri temas kurdular. Yaptıklarının o manaya geleceğini, amaçlarının dışında bir tablo ortaya çıktığını söylediler ve cumhurbaşkanımızla görüşmek istediler. Bu genç arkadaşlarımız hangi projelerde yer almış, neler yapmış cumhurbaşkanımız inceledi. Hatta bir genç arkadaşımızın projesi ödül almış. Cumhurbaşkanımız da arkadaşları uyararak affetmiştir.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :