19 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN: ”EKONOMİK SIKINTISI OLAN BAZI ÜLKELERE BÜTÇE DESTEĞİ VERİYORUZ”…BABACAN: ”ANLIYORUZ Kİ ŞUUR FALAN KALMAMIŞ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: ”EKONOMİK SIKINTISI OLAN BAZI ÜLKELERE BÜTÇE DESTEĞİ VERİYORUZ”…BABACAN: ”ANLIYORUZ Kİ ŞUUR FALAN KALMAMIŞ”

Eklenme : 04.12.2020 - 20:38

ERDOĞAN: ”EKONOMİK SIKINTISI OLAN BAZI ÜLKELERE BÜTÇE DESTEĞİ VERİYORUZ”…BABACAN: ”ANLIYORUZ Kİ ŞUUR FALAN KALMAMIŞ”

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Bakanı Ali Babacan, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı salgın nedeniyle sıkıntı yaşayan bazı ülkelere bütçe desteği verildiğini açıklamasını sert bir dille eleştirdi. Babacan, “Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış. Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Hala ‘vergi vergi’ diye yakasına niye yapışıyorsun bu esnafın” dedi.

 

Babacan’dan Erdoğan’a çok sert tepki: “Şuur falan kalmamış”

 

Düzce’de partisinin il kongresinde konuşan Babacan, asgari ücret eleştirisi yaptı.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Babacan, özetle şunları söyledi:

“KAÇ AİLE EVİNE 8 BİN TL GELİR SAĞLIYOR”

Türk-iş’e göre asgari yoksulluk sınırı 8 bin lira civarında. Şu anda Türkiye’de bırakın Türkiye’yi Düzce’de kaç aile evine 8 bin lira gelir sağlayarak hayatını sürdürebiliyor.

“ŞUUR FALAN KALMAMIŞ”

Bu ülkedeki bütün sorunları çözdünüz, parayı koyacak yer bulamıyorsunuz herhalde gidip başka ülkelerin pandemi ile ilgili mücadelelerine yardım ediyorlar. Bu olacak şey mi? Niye, Bir hükümet bunu niye yapar? Şöyle bir düşünün. Bir hükümet bunu niye yapar? Bir ülkenin hükümeti zaten kıt kaynakları niye gider başka ülkelere dağıtır. Anlıyoruz ki artık şuur falan da kalmamış. Ekonomi çökmüş, vatandaş aç biilaç yaşıyor. Madem paranız var, bu vatandaştan ne istiyorsunuz? Hala ‘vergi vergi’ diye yakasına niye yapışıyorsun bu esnafın?”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları