ERDOĞAN: ”FETÖ BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜ, REDDETMEM.”- ”OHAL’İ SEÇİMDEN SONRA KALDIRABİLİRİZ.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: ”FETÖ BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜ, REDDETMEM.”- ”OHAL’İ SEÇİMDEN SONRA KALDIRABİLİRİZ.”

08.06.2018 - 8:26

ERDOĞAN: ”FETÖ BİZİM ZAMANIMIZDA BÜYÜDÜ, REDDETMEM.”- ”OHAL’İ SEÇİMDEN SONRA KALDIRABİLİRİZ.”

“FETÖ bizim zamınımızda büyüdü reddetmem”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında soruları cevaplandırdı..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN Türk-Kanal D ortak canlı yayınında soruları cevaplandırdı.

Spiker Buket Aydın moderatörlüğündeki “Seçim Özel”de, Demirören Medya Grup Başkanı, Kanal D ve CNN Türk İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat sordu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim süreciyle ilgili merak edilenleri yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmet Soysal’ın “Muharrem İnce’nin çılgın projesi, mutluluk, huzur, barış olarak açılıyor. İnsanlar, toplum size göre kavgalı mı? İnce’nin meydan performansını nasıl buluyorsunuz?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

“Sayın İnce’nin performansını takip etmek işim değil. Ben biz ne durumdayız diye bakarım. Fakat söylediğiniz bir proje değil temennidir. Mutluluğu, huzuru neyle getirecek? Bunu ortaya koyması lazım.”

CANLI YAYINDA İLGİNÇ ANLAR

Öte yandan canlı yayında Erdoğan yaptığı mitingleri anlatırken, “Meydanlar ısııyor, örneğin bugün bir Mersin yaptım” dediği sırada stüdyodakilerin fısıltıyla “Tarsus” diyerek sufle vermesi ekranlara yansıdı. Sufleyi veren kişinin de Mehmet Soysal olduğu iddia edildi.

AÇIKLAMALARINI KAĞITTAN OKUYARAK MI YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamaları sırasında CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na verilen Man Adası belgeleri cezasını da değerlendirdi. Ancak Cumhurbaşkanının bu değerlendirmeyi yaptığı sırada açıklamalarını elindeki kağıttan okuması dikkat çekti.

“FETÖ BİZİM ZAMANIZDA BÜYÜDÜ REDDETMEM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, röportaj sırasında Mehmet Soysal’ın “FETÖ’nün sizin zamanınızda büyüdüğü iddialarına ne yanıt verirsiniz” sorusuna dikkat çeken bir yanıt verdi. Erdoğan, FETÖ’nün AKP döneminde büyüdüğünü kabul ederek, “FETÖ bizim zamanımızda büyüdüğü iddiasını reddetmem, oğrudur. Bizim zamanımızda böyle bir ihanet içerisinde olacaklarını düşünmedik. Aldatıldık”ifadelerini kullandı.

“DEVLETİ ŞİRKET GİBİ YÖNETMELİYİZ”

Hande Fırat’ın “Yeni kabineye milletvekili alınacak mı? Kabinede MHP’ye de sıcak gelecek isimler olabilir mi?” sorusunu yanıtlayan Erdoğan “Devleti şirket gibi yönetmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şöyle konuştu:

“Parlamentodan milletvekili alabilirsiniz, alırsınız ama bu defa o arkadaşınızın yeri boşalmış olur. Bir milletvekilliğini kaybedersiniz. İkiyse ikiyi, üçse üçü kaybedersiniz. Onun için daha çok ağırlıklı olarak dışardan bu kabineye elamanlar almak sizi bu noktada daha da rahatlatacaktır. Parlamentonun sayısı biraz da bunu belirleyecek.

Bu yetkiyi yeni düzen Cumhurbaşkanına veriyor. Biz de en ideal kabineyi, ajansları nasıl kuracağım bunun çalışmasını mesai arkadaşlarımla oturacağız konuşacağız en ideal olanını, en başarılı şekilde yürütecek olan kabineyi kuracağız.

Teknokratlar kabinesi düşünemem. Bürokratik oligarişiden çok çektik. Biz bürokratik oligarşiden çok çektik. Benim bir lafım var biliyorsun. Devleti şirket gibi yönetmek. Bunu başarırsak netice alırız. Şu anda birçok dünya ülkesinde piyasadan gelen insanlar belli yerlere yerleşiyor. Bizim için de siyasi vizyon sahibi olacak, aynı şekilde bir şirket yönetiyor gibi yönetecek, sonuç odaklı bir kabine olacak.

Baraj maraj kalmadı. Kılıçdaroğlu bunu neden konuşuyor ki? 16 Nisan ile farklı bir süreç başladı. Bu ittifaklar içerisinde, Cumhur İttifakı içerisinde baraj ittifakı diye bir sorun kaldı mı? Kalmadı. MHP için de bizim için de böyle bir sorun kalmadı. Millet ittifakı için ortaya çıkanlarda da böyle bir sorun kalmadı. Çok çok oy alma durumundaki parti bile diğerine sığınarak çıkacak. Burada sadece HDP, böyle ittifakta yer almadığı için baraj aşar ya da aşamaz. Bu onun sorunu. Dolayısıyla da oluşturduğumuz yeni yapı bu sorunu ortadan kaldırıyor.

Seçim sonrası OHAL’i masaya yatırıp, onu gözden geçirip kaldırma gibi bir durum olabilir.”

 

KAYNAK ODATV.COM

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :