4 Şubat 2023 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN: İNŞALLAH 14 MAYIS’TA YAPILACAK SEÇİMLERDE..

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: İNŞALLAH 14 MAYIS’TA YAPILACAK SEÇİMLERDE..

Eklenme : 22.01.2023 - 20:49

ERDOĞAN: İNŞALLAH 14 MAYIS’TA YAPILACAK SEÇİMLERDE..

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bursa’da gençlerle buluştu.

Geçtiğimiz günlerde seçimlerin tarihine ilişkin yaptığı açıklamalarda 14 Mayıs’ı işaret eden Erdoğan, seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılacağını söyledi.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre Erdoğan’ın burada yaptığı açıklamalar şöyle:

”İnşallah Mayıs bir başka olacak. Bu bahar bir başka bahar olacak. İnanıyorum ki siz gençlerimizle birlikte biz sandıkları bu defa çok farklı bir şekilde patlatacağız. Buna var mıyız?

Ülkemizin gençlerine selamlarımı gönderiyorum. İnşallah 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde siz gençlerle yol arkadaşlığı yapmamızı nasip eden rabbime hamd ediyorum.

Bizim gençliğimiz 3 Y ile kuşatılmıştı. Yasaklar, yoksulluklar ve yolsuzluklar.

“Şimdi kendilerine ‘gel’ deyince gelecek, ‘Sus’ deyince susacak, ‘Konuş’ deyince konuşacak kukla bir aday arıyorlar. Bulamıyorlar.. Milletimiz ülkesini yönetmek için isim seçme peşinde, bunlar masayı yönetecek birini bulma peşinde. Bunların kafası henüz Türkiye yüzyılına erişememiştir. Bunlar artık sürümden kalkmış olan 1990’ların 1970’ların siyaset formatında kalmış tiplerdir. Zaten vaatleri de yeniden eski Türkiye’ye dönmektir.

Biz rahmetli Menderes’in dediği gibi ‘Yeter’ dedik. Milli iradeyi hiçe sayan vesayete yeter dedik. Şimdi bir kez daha ‘Yeter Söz Milletindir’ diyoruz.”

NE OLMUŞTU?

Erdoğan geçtiğimiz hafta partisinin grup toplantısında seçim tarihine ilişkin Adnan Menderes’i ve 14 Mayıs 1950 seçimlerini hatırlatarak,  ”Milletimiz 73 yıl sonra aynı gün, altılı masa diyerek karşımıza çıkan darbe şakşakçılarına ‘yeter’ diyecektir” açıklamasında bulunmuştu.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları