28 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN KURBAN BAYRAMI MESAJINDA VATANDAŞTAN BİRAZ DAHA SABIR TALEP ETTİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN KURBAN BAYRAMI MESAJINDA VATANDAŞTAN BİRAZ DAHA SABIR TALEP ETTİ

Eklenme : 08.07.2022 - 21:45

ERDOĞAN KURBAN BAYRAMI MESAJINDA VATANDAŞTAN BİRAZ DAHA SABIR TALEP ETTİ

Erdoğan “Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması gençlerimize bırakacağımız en kıymetli 2053 vizyonuna kararlılıkla yürümesini sağlayacaktır. Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında herhangi bir duraklamaya, gerilemeye meydan vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Milletin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ederek sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramla ilgili düşüncelerini, kutlamalarını ve mesajlarını aktardı.

“HEDEFLERİMİZE ODAKLANARAK YAKALADIĞIMIZ FIRSATLARI DEĞERLENDİRMEYE ÇALIŞIYORUZ”

Dünyanın sağlıktan güvenliğe kadar her alanda ciddi sınamalarla karşı karşıya olduğu bir dönemden geçtiğini belirten Erdoğan şöyle konuştu:

“Böyle kritik dönemler millet olarak birliğimizin, beraberliğimizin, kardeşliğimizin önemini daha da artırmaktadır. Ülkemizi hak ettiği demokrasi ve kalkınma seviyesinin altında tutmak için maruz kaldığımız oyunların bedellerini nesillerdir ağır bir şekilde ödüyoruz. Hamdolsun geçtiğimiz 20 yılda kurduğumuz güçlü altyapının üstünde Türkiye’yi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkartacak bir hamle gerçekleştirme fırsatı yakaladık. Gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm dünya kendi siyasi, ekonomik, güvenlik ve sosyal krizleriyle boğuşuyor. Biz ise yaşadığımız tüm sıkıntılarımıza rağmen hedeflerimize odaklanarak yakaladığımız fırsatları değerlendirmeye çalışıyoruz.”

“HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ PROGRAMLARA DAHA GÜÇLÜ DESTEK VE BİRAZ DAHA SABIR TALEP EDİYORUM”

Kurdaki dalgalanma ve hayat pahalılığına da değinen Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Yaklaşık 4 yıl önce ekonomideki önceliğimizi istihdama vererek yaptığımız tercihin doğruluğunu yaşanan her gelişmeyle bir kez daha görüyoruz. Küresel ekonomideki bozulmanın ülkemize olan etkileri yanında kurdaki dalgalanmanın ve hayat pahalılığının insanlarımızın günlük hayatlarında yol açtığı zorlukları elbette biliyoruz. Aldığımız tedbirler ve hayata geçirdiğimiz programlarla bunların üstesinden geldikçe elimizdeki imkanların ve kat ettiğimiz mesafenin önemi daha iyi anlaşılacaktır. Milletimden hayata geçirdiğimiz programlara daha güçlü destek ve biraz daha sabır talep ediyorum.”

“DURAKLAMAYA, GERİLEMEYE MEYDAN VERMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin birçok kez önünün oyunlarla kesilmeye çalışıldığını aktaran Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması gençlerimize bırakacağımız en kıymetli mirasımız olan 2053 vizyonuna kararlılıkla yürümesini sağlayacaktır. Ülke ve millet olarak Cumhuriyet tarihi boyunca başlattığımız her atılım hamlesinin önünün türlü oyunlarla kesilmesine defalarca şahitlik ettik. İnşallah bu defa hem tarihten aldığımız dersler hem de sahip olduğumuz avantajlar sayesinde büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasında herhangi bir duraklamaya, gerilemeye meydan vermeyeceğiz.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları