14 Ağustos 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN KURMAYLARINI UYARDI: MUHALEFETE KARŞI SESSİZ KALMAYIN

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN KURMAYLARINI UYARDI: MUHALEFETE KARŞI SESSİZ KALMAYIN

Eklenme : 06.12.2021 - 8:44

ERDOĞAN KURMAYLARINI UYARDI: MUHALEFETE KARŞI SESSİZ KALMAYIN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, grup başkanvekillerinden “muhalefetin, özellikle de CHP’nin partiye yönelik tutumları ile ilgili sessiz kalmamalarını istediği” öğrenildi. Erdoğan’ın, grup başkanvekillerine, “Çıkıp muhalefete karşılığını verin. Meclis’te aktif olun, sessiz kalmayın” dediği kaydedildi.

Cumhuriyet’ten Selda Güneysu’nun haberine göre Erdoğan’ın başkanlığında toplanan son AKP MYK toplantısının ana gündem maddesi asgari ücret ve sağlık çalışanlarının maaşlarına yapılacak düzenlemeler oldu. Erdoğan’ın toplantıda, “asgari ücretin 4 bin TL’nin altına düşürülmemesini istediği” belirtilirken, toplantıda dikkat çeken bir başka ayrıntı yer aldı. Erdoğan, grup başkanvekillerinden “muhalefete karşı sessiz kalmamalarını” istedi. Başta CHP olmak üzere muhalefet partilerinden hem AKP’ye hem hükümete hem de “şahsına yönelik sert eleştirilerin” geldiğini belirten Erdoğan’ın, grup başkanvekillerinden de “aynı sertlikte karşılık vermelerini istediği” belirtiliyor. Erdoğan’ın ayrıca grup başkanvekillerinden “iktidarın icraatlarını Meclis’te etkin bir dille anlatmalarını istediği” de ifade ediliyor.

AKBAŞOĞLU ÖRNEĞİ

Erdoğan’ın, AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nu da “örnek gösterdiği” belirtiliyor. İYİ Partili Lütfü Türkkan’ın bir yurttaşa küfür etmesi, TBMM Genel Kurulu’nda sert tartışmalara neden olmuş, İYİ Partililer ile AKP’li ve MHP’li milletvekilleri arasında gerilim yaşanmıştı. AKP Grup Başkanvekili Akbaşoğlu’nun küfre ilişkin sözleri gerilimi tırmandırmıştı. Erdoğan, Akbaşoğlu’nu “örnek göstererek”, iktidarın yürüttüğü politikalara karşı “gerekli cevabı vermelerini istediğine” dikkat çekiliyor.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları