ERDOĞAN: NATO ZİRVESİNDE BARIŞ PINARI HAREKATI’NDAKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: NATO ZİRVESİNDE BARIŞ PINARI HAREKATI’NDAKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

03.12.2019 - 18:10

ERDOĞAN: NATO ZİRVESİNDE BARIŞ PINARI HAREKATI’NDAKİ GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRECEĞİZ

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere, Fransa ve Almanya’nın da katılımıyla bugün yapılacak NATO Zirvesi’nde özellikle Suriye’deki son gelişmeleri ele alacaklarını belirterek, “Barış Pınarı Harekatı’ndaki gelişmeler ne durumda, nereye geldik, ne oluyor, bunu bir değerlendireceğiz” ifadesini kullandı.

NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak ve resmi temaslarda bulunmak üzere Londra’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konaklayacağı otele geçti.

Sputnik’te yer alan habere göre burada yaşayan Türk vatandaşları, Erdoğan’ı sevgi gösterileriyle karşıladı. Gösterilen ilgiyi karşılıksız bırakmayan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile aracından inerek vatandaşların yanına gitti ve onları selamladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Liderler Zirvesi’ne katılmak için gittiği Londra’da kendisine sevgi gösterisinde bulunan vatandaşları selamladı.

Erdoğan, bir gazetecinin Yarın zirve var ama öncesinde Suriye toplantısında bir araya geleceksiniz. Neler düşünüyorsunuz, neler görüşülecek?” sorusu üzerine bu akşamki görüşmenin daha çok Suriye konusuyla ilgili olduğunu söyledi.

‘Özellikle Suriye’deki son gelişmeleri değerlendirme fırsatımız olacak’

İngiltere, Fransa ve Almanya’nın da katılımıyla toplantıyı dörtlü olarak gerçekleştireceklerini ifade eden Erdoğan, şöyle konuştu:

“Kısa süreli bir görüşme olacak. Özellikle Suriye’deki son gelişmeleri bir değerlendirme fırsatımız olacak. Malum, Barış Pınarı Harekatı’ndaki gelişmeler ne durumda, nereye geldik, ne oluyor, bunu bir değerlendireceğiz ama aynı zamanda tabii bu ülkeler malum koalisyon güçleri içerisinde de yer aldıkları için bu koalisyon güçleri içerisinde kendilerine düşen görevleri nereye kadar yaptılar, nereye kadar yapıyorlar ve bizim hazırladığımız plan, projeler konusunda da kendilerinin destekleri neler olabilir, onları da bir görüşme fırsatını bulacağımızı zannediyorum. Ama onların tabii bu arada bizden talepleri neler olacak, onları da dinlemiş olacağız. Temenni ederim ki iyi bir niyetle bunu toparlamış oluruz.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :