ERDOĞAN: SALGIN ETKİSİNİ YİTİRİP TAŞLAR YERİNE OTURDUKÇA TÜRK EKONOMİSİ YENİ REKORLARA KOŞMAYA DEVAM EDECEK

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: SALGIN ETKİSİNİ YİTİRİP TAŞLAR YERİNE OTURDUKÇA TÜRK EKONOMİSİ YENİ REKORLARA KOŞMAYA DEVAM EDECEK

26.09.2020 - 18:40

ERDOĞAN: SALGIN ETKİSİNİ YİTİRİP TAŞLAR YERİNE OTURDUKÇA TÜRK EKONOMİSİ YENİ REKORLARA KOŞMAYA DEVAM EDECEK

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Salgın etkisini yitirip taşlar yerine oturdukça Türk ekonomisi yeni rekorlara koşmaya devam edecektir” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen 300 fabrikanın toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

Sputnik’te yer alan habere göre Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘1 milyar dolar katkı sağlayacak’

  • Bu yatırımların; tekstil, gıda ve ambalaj sektöründe yoğunlaştığını görüyoruz. Bu fabrikalarda 45 bin vatandaşımız doğrudan istihdama kavuştu. Tam kapasiteye geçmesiyle bu fabrikaların Gaziantep’in ihracatına 1 milyar doların üzerinde katkı sağlaması bekleniyor.İçinden geçtiğimiz şu kritik dönemde ülkemizin ihtiyaç duyduğu şey işte bu motivasyondur. Milletimizle birlikte çalışmaya üretmeye, şehirlerimize ve ülkemize yatırım yapmaya devam ediyoruz.
  • Gördüğümüz manzara Türkiye’nin aydınlık yarınlara olan inancımızı bir kez daha pekiştirdi.
  • Şimdi de Gaziantep’teki organize sanayi bölgelerinde yapımı tamamlanan ve hizmete giren 300 fabrikamızın resmi açılışını yapıyoruz.

‘Hedefleri Türkiye’yi bağımlı kılmaktır’

  • Her ne kadar bu salgın beraberinde çeşitli zorluklar getirse de iş dünyamızın önünde yeni fırsat pencereleri de açıyor. Uluslararası şirketlerin alternatif üretim üssü arayışlarında Türkiye’nin adı artık daha fazla zikrediliyor. Sanayisi, üretim kapasitesi, nitelikli iş gücü, sağlık ve ulaşım altyapısıyla ülkemizin yıldızı daha çok parlıyor.
  • Salgın etkisini yitirip taşlar yerine oturdukça Türk ekonomisi yeni rekorlara koşmaya devam edecektir.
  • Türkiye salgın sürecinden giderek çıkacaktır. Özel sektör ekonominin en önemli itici gücüdür.İş insanlarımızı ve firmalarımızı hep destekledik ve teşvik ettik. Her kim şirketlere el koymaktan bahsediyorsa, onun amacı ülkemizin yeniden bataklığa saplanmasıdır. Her kim devlet ile özel sektörün işbirliğini acımasızca eleştiriyorsa onun hedefi Türkiye’yi yurt dışına bağımlı kılmaktır.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :