ERDOĞAN’DAN SURUÇ AÇIKLAMASI: ”ÇÖZÜM SÜRECİNDE YAPTIKLARINI DEVAM ETTİRİYORLAR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’DAN SURUÇ AÇIKLAMASI: ”ÇÖZÜM SÜRECİNDE YAPTIKLARINI DEVAM ETTİRİYORLAR.”

15.06.2018 - 8:22

ERDOĞAN’DAN SURUÇ AÇIKLAMASI: ”ÇÖZÜM SÜRECİNDE YAPTIKLARINI DEVAM ETTİRİYORLAR.”

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Suruç’ta 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Erdoğan, “Esnaf ziyareti yapılırken ‘siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz’ buraya nasıl gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti. Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var” dedi.

AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bayram namazı sonrasında açıklamalarda bulundu. Erdoğan Suruç ‘ta 4 kişinin hayatını kaybettiği olayın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Erdoğan, “Esnaf ziyareti yapılırken ‘siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz’ buraya nasıl gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti.

İşte Erdoğan’ın sözlerinden satır başları:

Dün de Şanlıurfa milletvekilimizin abisi Şuruç’ta ne yazık ki terör örgütü PKK HDP bunlar öldürdüler. Aileden birkaç kişiyi yaraladılar. Bunların içinde ağır olanlar da var bunlar bir tahrik unsuru olarak bu işi bırakmış değiller.

Esnaf ziyareti yapılırken “siz bizim HDP’li olduğumuzu bilmiyor musunuz” buraya nasıl gelirsiniz diyerek bu aileye böyle bir saldır gerçekleşti.

Sonuç olarak 4 ölü 9 yaralı var.

Bunlar bizi üzen ve gerçekten barışa koşalım diyenler biz demokrasiden yanayız diyenler çözüm sürecinde yaptıkları oyunu yapmaya devam ediyorlar.

Ne yaparlarsa yapsınlar şunu bilsinler ki biz bu işin peşimi, bırakmayacağız. Ne Gabar’da ne Cudi de ne Bestler Dereler’de bırakacağız tek terörist kalmayana kadar üzerine gideceğiz.

Hükümet olarak kardeşliği tesis etmekle görevliyiz.

Milletimin bu oyunlara gelmemesini aman kardeşliği bırakmamasını dayanışma içinde hayırlısıyla şu 24 haziranı atlatmamızı temenni ediyoruz.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :