ERDOĞAN TRUMP’IN ”EĞER KÜRTLERİ VURURSA TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK YÖNDEN MAHVEDERİZ.” TEHDİDİNİN ARDINDAN YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİNDE NE SÖYLEDİ?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN TRUMP’IN ”EĞER KÜRTLERİ VURURSA TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK YÖNDEN MAHVEDERİZ.” TEHDİDİNİN ARDINDAN YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİNDE NE SÖYLEDİ?

14.01.2019 - 21:56

ERDOĞAN TRUMP’IN ”EĞER KÜRTLERİ VURURSA TÜRKİYE’Yİ EKONOMİK YÖNDEN MAHVEDERİZ.” TEHDİDİNİN ARDINDAN YAPTIĞI TELEFON GÖRÜŞMESİNDE NE SÖYLEDİ?

Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump telefonda görüştü.

Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşmeyle ilgili Beştepe’den yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Sayın Donald Trump ile bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye’de yaşanan son gelişmeler ele alınmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız, mevkidaşının Suriye’den çekilme kararını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, bu çerçevede Türkiye olarak NATO müttefikimiz ABD’ye her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu hatırlatmışlardır.

Bölgede otorite boşluğu meydana gelmemesi için Münbiç Yol Haritası’nın tamamlanması, ayrıca çekilme kararının hayata geçirilmesini engellemek isteyen unsurlara fırsat verilmemesi gerektiğini vurgulayan iki lider, kamuoyuna yönelik sağlıklı iletişimin önemine değinmişlerdir.

GÜVENLİ BÖLGEYİ KONUŞTULAR

Sayın Cumhurbaşkanımız ve ABD Başkanı Sayın Trump, Suriye’nin toprak bütünlüğü temelinde ülkenin kuzeyinde terörden arındırılmış güvenli bir bölge oluşturulması fikrini de ele almışlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız görüşmede, Türkiye’nin Kürtlerle hiçbir sorunu olmadığını, ülkemizin amacının ulusal güvenliğine tehdit oluşturan terör örgütleri DEAŞ, PKK ve PKK’nın Suriye uzantıları ile mücadele etmek olduğunu vurgulamışlardır. Görüşmede ikili ekonomik ilişkilerin ileri seviyelere yükseltilmesi hususunda mutabık kalmışlardır.”

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :