ERDOĞAN: ”TRUMP’LA TARİHİ ÖNEME SAHİP ANLAYIŞ BİRLİĞİNE VARDIĞIMIZA İNANIYORUM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN: ”TRUMP’LA TARİHİ ÖNEME SAHİP ANLAYIŞ BİRLİĞİNE VARDIĞIMIZA İNANIYORUM.”

15.01.2019 - 13:07

ERDOĞAN: ”TRUMP’LA TARİHİ ÖNEME SAHİP ANLAYIŞ BİRLİĞİNE VARDIĞIMIZA İNANIYORUM.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

-Mahalli seçimlerle ilgili hazırlıklarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Bu hafta sonu Samsun ve Ordu önümüzdeki hafta sonu da Erzurum, Gaziantep, Antalya adaylarımızın tanıtım törenlerine bizzat katılım göstereceğim.

-31 Mart öncesinde gerçekten çok garip birliktelikler ortaya çıkmaya başladı; CHP, baktı FETÖ’cüler tek başına yetmiyor PKK’lıları da yanına aldı

MİLLETSİZ SİYASET BUNLARIN KOLAYINA GELİYOR”

-Milletsiz siyaset bunların kolayına geliyor. Tek dertleri Meclis’teki sandalyelerini ideolojik oylarla kazandıkları belediyeleri korumak.

-Biz cumhur ittifakını 15 Temmuz’da önce milletin gönlünde kurduk.

-Demokrasi içinde iktidara gelmeyi akıllarına bile getirmiyorlar. Milletin önüne koydukları hiçbir projeleri vaatleri yok. Umutlarını Sadece şahsımın ve AK Parti’nin herhangi bir şekilde ayağının tökezlemesine bağlamışlar.

-Sıkıntılar yok mu; elbette var, aksaklıklar yaşanmıyor mu; elbette yaşanıyor. Ama aksaklıkların hiçbiri Türkiye’yi hedeflerinden uzaklaştıracak değil.

SURİYE AÇIKLAMASI

-Suriye meselesinde önemli kazanımlar elde ediyoruz.

-Ülkemize gelen bütün bu mülteciler içerisinde sadece Suriye değil Irak’tan da gelenler var. Biz Keldanileri Ezidileri, Kürtleri Arapları ülkemizde misafir ettik mi? Ettik. Kobani’den 300 bine yakın Kürt kardeşimizi hala misafir ediyoruz. Biz teröristlere kapımızı kapattık. Teröristleri bu ülkede asla barındırmayacağız. Biz terörle el ele gezememeyiz.

-Dün akşam baktım ki bölgede Afrin’de takımlar kurulmuş, gençler futbol maçı oynuyor. Bak nereden nereye geldik. Bu kararlılığın neticesidir. Mesele bu değil mi? Mesele bu.

-Suriyeli kardeşlerimizin hakkını sonuna kadar savunacağız. Amerika’yla Suriye meselesinde uzun bir süre farklı yaklaşımlara sahip olduk. Bu bizi üzdü. Çünkü biz stratejik ortağız. Farklı yaklaşımlarımız olabilir ama aynı hedefe kilitlenmek üzere olur. Farklı hedef olunca açılar farklılaşır farklı yerler vurulur. Terör örgütüyle al takke ver külah ilişkilerine kadar sorunlu konular yüzünden ilişkilerimiz zehirlendi. Trump’ın başkan seçilmesinin ardından Suriye meselesinde farklı yaklaşımlar içinde olmasından memnuniyet duydum. Fakat malesef bize söylenenler fiilen sahaya yansımadı. Sonrasında sayın Trump’la bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Umut verici içeriğe sahipti. Sayın Başkan Amerika’nın askerlerini tümüyle çekeceğini ve DEAŞ artıklarıyla mücadeleyi Türkiye’ye bırakacağını bize ifade etti.

-Trump’ın sosyal medya hesabından verilen mesajlar beni ve arkadaşlarımı üzdü. Kendisiyle bu meseleyi telefonda konuştuk. Gayet müspet bir konuşma oldu. Kendisi askerlerin çekilme kararını bir kez daha teyit etti. Tarafımızdan oluşturulacak güvenli bölge kendisi tarafından da ifade edildi

-Trump’la tarihi öneme sahip anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum.

-Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Bu oyuna gelmeyin. PKK’nın desteğindeki terörden beslenen siyasi partilere, yandaşlarına oylarınızı vererek zayi etmeyin.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :