7 Aralık 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN TÜRKİYE’DEKİ AFGAN GÖÇMEN SAYISINI AÇIKLADI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN TÜRKİYE’DEKİ AFGAN GÖÇMEN SAYISINI AÇIKLADI

Eklenme : 20.08.2021 - 15:19

ERDOĞAN TÜRKİYE’DEKİ AFGAN GÖÇMEN SAYISINI AÇIKLADI

Erdoğan, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Afganistan’dan Türkiye’ye gelen 1,5 milyon düzensiz göç iddiasını değerlendiren Erdoğan, “Türkiye’de şu an 300 bin Afgan göçmen söz konusu. Maalesef ana muhalefetin de muhalefetin de söylediği bu rakamların hepsi yalandır” diye konuştu.

“Afganistan’a tüm imkanlarımızla gerek altyapı gerek üstyapı noktasında gereken gayreti gösterdik, halen de çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Erdoğan, “Gerekirse Taliban’la da görüşmeler yapabiliriz, ortada bir vaka, gerçek var ve bu konuyla ilgili kapı çalındığında kapımızı açar görüşmelerimizi yaparız” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhalefetin sığınmacı anlaşması iddiasına ilişkin olarak ise, “ABD sığınmacı anlaşmasını yalanladığı halde bunlar hala konuşuyor. Yanlarında yalan makinesi var. Habire yalan söylüyorlar” diye tepki gösterdi.

Erdoğan muahlefete tepki göstererek, “Bütün felaketlerde dayanışma yok, yalan var. Dürüst olun. Milleti yalanla bir yerlere taşıyacağınızı zannetmeyin” ifadesini kullandı.

İLGİLİ HABER: BOLU BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN İLE AFGANİSTANLI GAZETECİ SUNATULLAH SAADAT ARASINDAKİ TARTIŞMA TÜRKİYE’Yİ AYAĞA KALDIRDI..TANJU ÖZCAN’A ”ŞEREFSİZ” DİYEN, ”ÜLKENİZDEKİ KADINLAR GÖĞÜSLERİ AÇIK, ÇIPLAK DOLAŞIYORLAR, BİN TANE CAMİNİZ VAR, NAMAZ KILAN MI VAR?” ŞEKLİNDE KONUŞAN SUNATULLAH SAADAT SONRADAN ÖZÜR DİLESE DE KARŞILIKLI GERGİNLİĞİN ŞİDDETİ ARTTI..SAADAT’A AYNI DİL ÜZERİNDEN YANIT VEREN TANJU ÖZCAN’IN ASIL HEDEFİYSE MUHALEFET PARTİLERİYDİ, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A DA SESLENEN ÖZCAN ”AFGAN GÖÇÜNE KARŞI MADEM DOĞU SINIRLARIMIZI KORUYAMIYORUZ, AVRUPA İLE OLAN SINIRLARIMIZI TÜMÜYLE AÇIN” ÇAĞRISI DA YAPTI..PEKİ BU GERİLİM NEREYE DOĞRU GİDİYOR? CHP BU GELİŞME KARŞISINDA NASIL BİR ÇİZGİ İZLEYECEK?

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları