19 Ocak 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARI AÇIKLADI: HAFTA İÇİ HER AKŞAM 21.00 İLE 05.00 ARASI, HAFTA SONU 2 TAM GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI..UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARI AÇIKLADI: HAFTA İÇİ HER AKŞAM 21.00 İLE 05.00 ARASI, HAFTA SONU 2 TAM GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI..UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR

Eklenme : 30.11.2020 - 20:14

ERDOĞAN YENİ KISITLAMALARI AÇIKLADI: HAFTA İÇİ HER AKŞAM 21.00 İLE 05.00 ARASI, HAFTA SONU 2 TAM GÜN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI..UYGULAMA YARIN BAŞLIYOR

 

Kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanlığı başkanlığındaki toplantı, 4 saat sürdü.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle:

– Hafta içi her gün gece saat 21:00 ile sabah 05:00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır.

– Bu kısıtlama hafta sonları Cuma akşamı 21:00’den pazartesi sabahı saat 05:00’e kadar kesintisiz devam edecektir. Yani cumartesi Pazar artık evlerimizdeyiz.

– Tarım orman gibi genelgede yer alacak sektörler bu kapsamın dışındadır.

– Market bakkal kasap manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler belirlenecek, saatler çerçevesinde hafta sonu kısıtlamasının dışındadır. Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir.

– 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacak.

– Umumi Hıfzıssıhha Kurulları illerdeki toplu taşıma hizmetlerinde salgının yayılmasına yol açan aksaklıkların tespiti ve giderilmesi amacıyla gereken tedbirleri alacaktır.

– Yasaklar salı akşamından itibaren uygulanmaya başlanacak.

– Milletimizden salgının evlerde buluşma ihtimalini göz önünde bulundurarak tehdit geçene kadar misafir kabul etmeye ara vermelerini rica ediyorum. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi etkinlikler yapılamayacaktır. Cenaze namazları yakınları dahil 30 kişiyle kılınacak, nikahlar bu sayıyı geçirmeyecektir. Hamam, sauna, spor salonları faaliyetlerine ara verilecektir. Her alışveriş merkezi, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı tek tek belirleyecektir. Ayrıca alışveriş merkezlerine girişlerde HES kodlamasına geçilecektir. Kalabalık caddeler ve meydanlara girecek kişi sayısı sınırlanabilecektir.

– Kamu kuruluşlarının mesai saatleri 10.00 ile 16.00 arası uygulanabilecektir. 50 kişiden fazla çalışan işyerlerinde, işyeri hekimin öncülüğünde, güvenlik uzmanı ve belirlenen personel tarafından salgın tedbirlerin uygulaması sıkı bir şekilde denetlenecektir. İçişleri Bakanlığımız yayınlayacağı genelgede yer alacak salı akşamından itibaren uygulamada yer alacaktır.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları