ERDOĞAN’DAN G-20 OSAKA ZİRVESİ’NİN ARDINDAN 7 DİLDE PAYLAŞIM

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’DAN G-20 OSAKA ZİRVESİ’NİN ARDINDAN 7 DİLDE PAYLAŞIM

29.06.2019 - 22:49

ERDOĞAN’DAN G-20 OSAKA ZİRVESİ’NİN ARDINDAN 7 DİLDE PAYLAŞIM

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 zirvesi ve yabancı devlet başkanlarıyla yaptığı ikili görüşmeleri Twitter hesabından değerlendirdi. Erdoğan, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve Hintçe de paylaşım yaptı.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya’da düzenlenen G-20 Osaka Zirvesi’nin ardından Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Zirveyi “verimli ve son derece başarılı” olarak nitelendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle mücadeleden küresel ekonomiye, inovasyondan, dijitalleşmeden sağlık ve çevreye kadar birçok meselede Türkiye’nin yaptıklarını ve bakış açılarını, gerek çoklu gerekse ikili temaslarımızda aktarma fırsatı bulduk” dedi.

Erdoğan, zirve kapsamında ABD Başkanı Donald Trump, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo’yla yaptığı görüşmeleri de değerlendirdi.

‘MACRON’LA MESELELERİN ÇÖZÜMÜNE YÖNELİK ORTAK BAKIŞ AÇISINA SAHİBİZ’

“ABD Başkanı Donald Trump ile ülkelerimiz arasındaki siyasi, askeri, ticari ilişkilerin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inandığım, stratejik ortaklığımıza güçlü bir vurgunun yapıldığı çok verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdik” diyen Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin’le de Türkiye-Rusya ilişkilerini daha ileri ve üst seviyeye getirmek için fikir birliği sağladıklarını aktardı.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’la yaptığı görüşmede ikili ilişkilere dair birçok konunun ele alındığını ifade eden Erdoğan, sorunların çözümü ve ilişkileri geliştirmek konusunda “ortak bir bakış açısına sahip olduklarını” belirtti.

‘MAY İLE DOĞU AKDENİZ BAŞTA OLMAK ÜZERE KÜRESEL MESELELERİ ELE ALDIK’

Hindistan Başbakanı Modi’yle iki ülke ilişkilerini değerlendirdikleri görüşmenin verimli olduğunu kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Almanya Şansölyesi Merkel ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede Türk-Alman ilişkilerinin geldiği seviyenin nasıl daha ileriye taşınabileceği konusunda önemli istişarelerde bulunduk. Birleşik Krallık Başbakanı May ile başta Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve küresel meseleleri, ikili ticari ve siyasi ilişkilerimizi ele aldık; çözüm odaklı bir anlayışta mutabık kaldığımızı müşahede ettik. İspanya Başbakanı Sanchez ile bir ikili görüşme gerçekleştirerek, Türkiye-İspanya ilişkilerinin ilerlemesi ve istenen seviyeye gelmesi için çabalarımızı ele aldık.”

Joko Widodo’yla yaptığı görüşmeyle ilgili olarak paylaşımında “Endonezya Devlet Başkanı Joko Widodo ile de ülkelerimiz arasındaki kuvvetli bağlara vurgu yaparak, ilişkilerimizi güçlendirme isteğimizin ve Endonezya halkının her zaman yanında olduğumuzun altını çizdik” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, paylaşımlarını Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça, İspanyolca ve Hintçe olarak yaptı.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Japonya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen ve bugün sona eren G20 2019 Osaka Zirvesi, küresel gündemdeki konuların etraflıca ele alındığı, verimli, son derece başarılı bir toplantı olmuştur.

1.812 kişi bunun hakkında konuşuyor
Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

The 2019 G20 Osaka Summit, hosted by Japan, was a productive and successful event that facilitated dialogue about pressing issues on the global agenda.

974 kişi bunun hakkında konuşuyor
Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Terörle mücadeleden küresel ekonomiye, inovasyondan, dijitalleşmeden sağlık ve çevreye kadar birçok meselede Türkiye’nin yaptıklarını ve bakış açılarını, gerek çoklu gerekse ikili temaslarımızda aktarma fırsatı bulduk.

1.392 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

We found an opportunity to share Turkey’s actions and perspectives regarding a range of issues, including counter-terrorism, the global economy, innovation, digitalization, healthcare and the environment, at multilateral and bilateral meetings.

896 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

ABD Başkanı @realDonaldTrump ile ülkelerimiz arasındaki siyasi, askeri, ticari ilişkilerin gelişimine büyük katkı sağlayacağına inandığım, stratejik ortaklığımıza güçlü bir vurgunun yapıldığı çok verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdik.

1.287 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

I had a very productive meeting with U.S. President @RealDonaldTrump that, I believe, will greatly contribute to the development of our nations’ political, military and trade relations. We stressed the importance of our strategic partnership clearly and strongly.

1.054 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Rusya Devlet Başkanı Putin ile yapmış olduğumuz görüşmede tüm alanlarda büyüyen ve gelişen Türkiye-Rusya ilişkilerini daha da ileri ve üst seviyeye getirmek için çabaları sürdürme konusunda mutabık kaldık.

1.472 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

В ходе наших переговоров с Президентом РФ Путиным мы пришли к согласию в вопросе дальнейшего продолжения усилий по выведению на новый, более высокий уровень растущих и развивающихся во всех областях турецко-российских отношений.

858 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Fransa Cumhurbaşkanı @EmmanuelMacron ile Türkiye-Fransa ilişkilerine dair birçok konuyu masaya yatırdık, ülkelerimiz arasındaki meselelerin çözümüne ve ilişkilerimizi geliştirmeye yönelik ortak bir bakış açısına sahip olduğumuzu teyit ettik.

947 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Nous avons discuté, avec mon homologue français @EmmanuelMacron, de nombreux sujets sur les relations turco-françaises. Nous avons réaffirmé que nous partageons le même point de vue en ce qui concerne la solution des questions et le développement des relations entre nos pays.

631 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Hindistan Başbakanı @NarendraModi ile ülkelerimiz arasındaki güçlü ilişkileri değerlendirdiğimiz çok verimli bir ikili görüşme gerçekleştirdik. Dostane ilişkilerimizin, ticari ortaklıklarımızın bu görüşme ile daha da gelişeceğine gönülden inancımızı dile getirdik.

916 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

तुर्की के राष्ट्रपति एर्दोआन जापान के ओसाका में G-20 शिखर सम्मेलन में भाग लिया है. एर्दोगन ने @narendramodi के साथ शिखर पर मजबूत संबंधों का मूल्यांकन किया. मैं पूरे दिल से मानता हूं भारत के साथ मैत्रीपूर्ण संबंध और वाणिज्यिक भागीदारी इस बैठक के साथ और अधिक विकास होगा.

765 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Almanya Şansölyesi Merkel ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede Türk-Alman ilişkilerinin geldiği seviyenin nasıl daha ileriye taşınabileceği konusunda önemli istişarelerde bulunduk.

1.086 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Bei unserem Treffen mit der deutschen Bundeskanzlerin Merkel haben wir einen wichtigen Meinungsaustausch geführt, wie wir die türkisch-deutschen Beziehungen vervielfältigen und intensivieren können.

703 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Birleşik Krallık Başbakanı May ile başta Doğu Akdeniz olmak üzere bölgesel ve küresel meseleleri, ikili ticari ve siyasi ilişkilerimizi ele aldık; çözüm odaklı bir anlayışta mutabık kaldığımızı müşahede ettik.

910 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

British Prime Minister May and I exchanged views on regional and global issues, including the Eastern Mediterranean, and our political and trade relations. We agreed on a solution-oriented approach to those issues.

730 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

İspanya Başbakanı Sanchez ile bir ikili görüşme gerçekleştirerek, Türkiye – İspanya ilişkilerinin ilerlemesi ve istenen seviyeye gelmesi için çabalarımızı ele aldık.

867 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Nos reunimos con el presidente del Gobierno de España, Pedro Sánchez y abordamos nuestros esfuerzos para avanzar las relaciones entre Turquía y España y para alcanzar el nivel deseado.

570 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Endonezya Devlet Başkanı @jokowi ile de ülkelerimiz arasındaki kuvvetli bağlara vurgu yaparak, ilişkilerimizi güçlendirme isteğimizin ve Endonezya halkının her zaman yanında olduğumuzun altını çizdik.

971 kişi bunun hakkında konuşuyor

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

President @jokowi of Indonesia and I stressed the importance of the strong ties between our countries, reaffirmed our commitment to strengthening our relations. I reiterated Turkey’s support for the Indonesian people.

614 kişi bunun hakkında konuşuyor
Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Küresel gündemin öne çıkan konularını ele aldığımız G-20 Zirvesi’nin ülkelerimiz için faydalı geçtiğine inanıyor, Zirve’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Başbakan @AbeShinzo şahsında, Zirve’yi başarıyla gerçekleştiren Japonya’yı tebrik ediyorum.

1.097 kişi bunun hakkında konuşuyor
Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

Recep Tayyip Erdoğan

@RTErdogan

Believing the G20 Summit, in which we discussed pressing issues on the global agenda, has been beneficial for our countries, I hope that this event will serve the good of mankind. I would like to congratulate Prime Minister @AbeShinzo and Japan for hosting a successful summit.

730 kişi bunun hakkında konuşuyor

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :