2 Mart 2021 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA KRİTİK UYARI: ”LÜTFİ BUNLAR ÇİFTLİK BANK İŞİNE DÖNMESİN”

Ana Sayfa » EKONOMİ » ERDOĞAN’DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA KRİTİK UYARI: ”LÜTFİ BUNLAR ÇİFTLİK BANK İŞİNE DÖNMESİN”

Eklenme : 13.02.2021 - 12:40

ERDOĞAN’DAN HAZİNE VE MALİYE BAKANI’NA KRİTİK UYARI: ”LÜTFİ BUNLAR ÇİFTLİK BANK İŞİNE DÖNMESİN”

 

Cuımhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki hafta önce grup toplantısından çıktı. Şeref Salonu boyunca kendisini bekleyenleri selamladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden (TBMM) ayrılmadan önce idare amirinin odasında kısa bir mola verdi.

Hürriyet gazetesinden Nuray Babacan‘ın haberine göre odaya çaylar söylendi. Kendisini uğurlayacak parti yönetimiyle sohbete koyuldu. Erdoğan, tam o sırada karşısındaki televizyonda reklamı fark etti. Yanında duran Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a yönelerek, “Lütfi, şu işe bir çekidüzen verin. Bunlarla ilgili şikayetler artıyor, yakında Kombassan, Çiftlik Bank işine dönecek. Batarlarsa devlete yük olacak hepsi” dedi.

Odada bulunanlar, Erdoğan’ın dikkatini çeken reklama odaklandı. Faizsiz peşinatsız ev, araba, eşya satışına ilişkin reklam olduğu fark edildi. Bakan Elvan, bu konuda yapılan çalışmaların sonuna gelindiğini, yakında Meclis’e gönderileceğini söyledi.

Son günlerde sayıları hızla atan bu tür firmaların, toplanan paraları amaç dışında kullandığı, bankada faizde değerlendirildiği, sistemden çıkmak isteyenlere zorluk çıkarıldığına ilişkin şikayetler Erdoğan’a kadar ulaştı.

Ve önceki gün, yasa teklifi TBMM’ye verildi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları