28 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’DAN ORMAN YANGINLARINDA CAYDIRICI CEZA ÇIKIŞI: UCU İDAMA MI DAYANIYOR? OLMALI!

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’DAN ORMAN YANGINLARINDA CAYDIRICI CEZA ÇIKIŞI: UCU İDAMA MI DAYANIYOR? OLMALI!

Eklenme : 24.06.2022 - 21:01

ERDOĞAN’DAN ORMAN YANGINLARINDA CAYDIRICI CEZA ÇIKIŞI: UCU İDAMA MI DAYANIYOR? OLMALI!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmaris’teki orman yangını hakkında açıklama yaptı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “İdamın da kendine ait bir caydırıcılık süreci söz konusudur. Evet ağıza hoş gelmiyor, çok sıcak gelmiyor ama başka bir şey var. Bu kadar sorumsuzluğun da kendi adına güçlü bir cezası olması gerekiyor” şeklinde sözleri sorulan Erdoğan, ‘idam’ çıkışına da destek verdi.

Soru üzerin Erdoğan, “Ben aynı kanaatteyim; caydırıcı bir ceza olmalı. Ben de diyorum ki; ucu nereye dayanıyor? İdama mı? İdam olmalı. Adam affedersin içmiş… ‘Bilmem neye kızdım, onun için de burayı yaktım.’ Böyle saçmalık olur mu? Bu tartışılmalı ve bunun üzerinde kesinlikle etraflıca durmalıyız” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın Marmaris’teki açıklamaları şöyle:

“İlk müdahale 3 helikopter 2 uçak ile gerçekleştirildi. Yapılması gereken neyse bunların hepsi anında gerçekleşti, anında yapıldı. Her an çok da güçlenerek, güçlü bir şekilde bu süreci devam ettirdik.

Bakın ben size yukarı baktırmayacağım… (Helikopteri gösterdi)

61 hava aracı ile arkadaşlarımız bu yangında görev aldılar. 261 araç görevlendirmesi de yapılmıştır.

15’i uçak, 46 helikopter olmak üzere 61 hava aracı ile yangında arkadaşlarımız görev aldılar. AFAD’ın koordinesinde Muğla iline 22 ilden toplam 261 araç görevlendirilmesi yapılmıştır. Avrupa Sivil Koruma Mekanizması, Romanya ve İsrail’den hava aracı desteği konusunda yardım teklifinde bulunmuş; fakat şu an itibariyle ihtiyacımızın olmaması sebebiyle kendi araç gereçlerimizle söndürmeyi sürdürüyoruz.

Azerbaycan’dan yapılan teklifle bir uçak çalışmalarda yerini aldı.

Sevincimiz her şeyden önce herhangi bir can kaybı veya kayıp vatandaşımız yoktur.

“İDAM OLMALI…”

(Süleyman Soylu’nun ‘idam’ çıkışı üzerine sorulan soruya yanıt) Ben aynı kanaatteyim; caydırıcı bir ceza olmalı. Ben de diyorum ki; ucu nereye dayanıyor? İdama mı? İdam olmalı.

Adam affedersin içmiş… ‘Bilmem neye kızdım, onun için de burayı yaktım.’ Böyle saçmalık olur mu? Bu tartışılmalı ve bunun üzerinde kesinlikle etraflıca durmalıyız.”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları