ERDOĞAN’I ALKIŞLAYAN ORGENERAL METİN TEMEL NİÇİN GÖREVDEN ALINDI?

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’I ALKIŞLAYAN ORGENERAL METİN TEMEL NİÇİN GÖREVDEN ALINDI?

31.12.2018 - 16:07

ERDOĞAN’I ALKIŞLAYAN ORGENERAL METİN TEMEL NİÇİN GÖREVDEN ALINDI?

2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına, 4. Komando Tugay Komutanı Barut, 3. Ordu Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı.

Malatya’da görev yaparken Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atanan 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel’in, kararı yakın çevresine, “Olanda hayır var, memlekete hizmette asla hata yapmamaya çalıştık” sözleri ile değerlendirdiği öğrenildi.

Generallerin atanmaları ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan atama kararına göre, Malatya’da görev yapan 2. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Metin Temel Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına atandı.

Tunceli’de görev yapan 4. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Mustafa Barut ise Erzincan’daki 3. Ordu Komutanlığı Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığına getirildi.

Söz konusu atamalar Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 9’uncu maddesinin birinci fıkrası gereğince gerçekleştirildi.

‘OLANDA HAYIR VAR’

SuperHaber’in haberine göre, Metin Temel’in yakın çevresine, konu ile ilgili pek yorum yapmadığı ve sadece, “Olanda hayır var, memlekete hizmette asla hata yapmamaya çalıştık. Devletin takdirine saygımız var” değerlendirmelerinde bulunduğu öğrenildi.

Peki bu hızlı gelişmenin perde arkasında acaba ne var?

Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atanan Orgeneral İsmail Metin Temel’in atama gerekçesinin emredilmesine rağmen toplantıya katılmaması olduğu iddia edildi.

General atamalarına ilişkin Cumhurbaşkanlığı Kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı. Orgeneral İsmail Metin Temel, Genelkurmay Denetleme ve Değerlendirme Başkanlığı’na atandı.

Temel’in yeni göreviyle ilgili olarak NTV’de çok çarpıcı bir iddia yer aldı. Habere göre, Temel, emredilmesine rağmen toplantıya katılmadığı için ataması gerçekleşti. Bu atama “görevden alma” olarak değerlendirildi.

‘KARARGAHLA GERGİNLİK’

NTV de bu “görevden alma” ile ilgili olarak bazı bilgilere ulaştı.

Habere göre Temel’in Genelkurmay Karargâhıyla arasında bir süredir gerginlik yaşanıyordu. 14-15 Aralık tarihlerinde yapılan değerlendirme toplantısı, bu gerginliğin su yüzüne çıktığı tarih oldu. İddiaya göre Temel, bu toplantıya gelmesi emredilmesine rağmen katılmadı.

Temel’in aynı tarihlerde gerçekleşen ödül törenine de katılmadığı öğrenildi. Ayrıca Temel’in kendine yakın kişilere ödül istediği de iddialar arasında. Gerçek Gündem

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :