ERDOĞAN’IN, ABDÜLLATİF ŞENER’LE İLGİLİ ”ADAM YERİNE KOYMADIKLARINI” SÖYLEMESİNİN ARDINDAN, ŞENER’DEN YANIT GELDİ: ”İTİRAF EDİYORUM ONU BAŞBAKAN YAPTIM.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN, ABDÜLLATİF ŞENER’LE İLGİLİ ”ADAM YERİNE KOYMADIKLARINI” SÖYLEMESİNİN ARDINDAN, ŞENER’DEN YANIT GELDİ: ”İTİRAF EDİYORUM ONU BAŞBAKAN YAPTIM.”

16.05.2018 - 6:25

ERDOĞAN’IN, ABDÜLLATİF ŞENER’LE İLGİLİ ”ADAM YERİNE KOYMADIKLARINI” SÖYLEMESİNİN ARDINDAN, ŞENER’DEN YANIT GELDİ: ”İTİRAF EDİYORUM ONU BAŞBAKAN YAPTIM.”

Erdoğan’ın İngiltere gezisi sırasında BBC’nin sorularını yanıtlarken Abdüllatif Şener’le ilgili  “Bana öyle bir referans gösterin ki gösterdiğiniz bu referansı biz adam yerine koyalım. Bu referansın siyasette kıymeti harbiyesi yok” biçiminde konuşmuştu.

Şener’in referans alınmasını eleştiren Erdoğan, “Partimizden ayrıldıktan sonra parti kurdu sıfırlandı, başkalarına yanaştı sıfırlandı. Yatıyor kalkıyor, şu anda Türkiye’nin 11.5 yıl Başbakanlığını yapmış, 4 yıl Cumhurbaşkanlığını yapmış Tayyip Erdoğan’a ileri geri konuşmak suretiyle oradan rant elde etmeye çalışıyor” diye ağır eleştirilerde bulunmuştu.

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Erdoğan’ın kendisi hakkında yaptığı açıklamalara Halk TV’de yanıt verdi.

Abdüllatif Şener konuşmasının bir kısmında, “Ben onu milletvekili yaptım, başbakan yaptım, bunu da itiraf ediyorum” dedi.

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında ‘adam yerine koyulmayan bir referans, siyasette kıymeti olmayan bir adam’ şeklinde yaptığı açıklamalara yanıt verdi.

Şener yaptığı açıklamada “O bana siyasi hayatım boyunca hiçbir ünvan kazandırmamıştır. O daha milletvekili olmadan önce ben 11 yıllık milletvekiliydim. Bakanlık, başbakan yardımcılığı yaptım, o ondan sonra gelip milletvekili oldu” dedi.

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :