ERDOĞAN’IN AF KONUSUNDA VERDİĞİ AYARA BAHÇELİ’DEN YANIT: ”MHP’Yİ UYUŞTURUCU SUÇLUSUYLA YAN YANA GETİRMEK İSBETSİZ BİR İSNATTIR.”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN AF KONUSUNDA VERDİĞİ AYARA BAHÇELİ’DEN YANIT: ”MHP’Yİ UYUŞTURUCU SUÇLUSUYLA YAN YANA GETİRMEK İSBETSİZ BİR İSNATTIR.”

22.10.2018 - 13:37

ERDOĞAN’IN AF KONUSUNDA VERDİĞİ AYARA BAHÇELİ’DEN YANIT: ”MHP’Yİ UYUŞTURUCU SUÇLUSUYLA YAN YANA GETİRMEK İSBETSİZ BİR İSNATTIR.”

Erdoğan hafta sonu af konusunda Bahçeli’ye yönelik öyle bir açıklamada bulunmuştu ki bugün MHP cephesinden beklenen çıkış geldi.

Erdoğan şunları söylemişti: “Canım kardeşim boşuna uğraşma. Biz rast gele cezaevine girenlere cezaevi kapısını açmayacağız. Devlete karşı suçları devlet affeder. 50 bin tane uyuşturucu suçlusunun olduğu bir dönemde Af çıkaramayız. Şahıslara karşı işlenen suçları devlet affedemez. Bu böyle bilinsin. Şimdi birileri ne diyor af. Benim mağdurum ben affettim diyorsa o başka. Ama biz asla. O zaman adil hükümet olamazsınız. Biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı bilinelim.” 

Haftanın ilk günü Bahçeli yaptığı açıklamada en az Erdoğan kadar sertti:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın af tartışması hakkındaki sözlerini kastederek “MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, kesinlikle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır” diyerek MHP’yi hakir görmenin ve tenkitle suçlamanın siyasi ahlak ve basirete sığmayacağını söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:

Sayın Cumhurbaşkanı’nın Üsküdar-Çekmeköy-Sancaktepe metro hattının ikinci etabının açılış töreninde yapmış olduğu konuşmayı, bu kapsamda şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimize yönelik değerlendirmelerini titiz bir bakış açısıyla takip ve analiz ettik.

-Sayın Cumhurbaşkanı, “şimdi birileri çıkarmış af, ne affı?” ifadeleriyle birlikte aynen şunları dile getirmiştir: “Hele hele 50 bini aşkın uyuşturucunun cezaevinde olduğu bir dönemde biz uyuşturucuları affeden bir iktidar olarak mı anılacağız?”

“İsabetsiz ve itibarsız bir isnattır”

-Elbette kast edilen Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Partimizi zan ve töhmet altında bırakmak asla doğru değildir. MHP’yi yüzeysel ve üstünkörü bir şekilde uyuşturucuyla, uyuşturucu suçuyla yan yana getirmek şayet art niyet değilse, kesinlikle isabetsiz ve itibarsız bir isnattır.

-Uyuşturucuyla en çok mücadele veren,bu uğurda her türlü imkânıyla fedakârlık gösteren ‘birileri’ diye tabir edilen Milliyetçi-Ülkücü Hareket’tir.Şartlı ceza indirimiyle ilgili teklifimizi uyuşturucu temeline indirmek,tahrip ve tahrif etmek fahiş bir yanlış,fuzuli bir demagojidir.

-Kanun teklifimiz 24 Eylül 2018 Pazartesi günü TBMM’ne sunulmuştur.Şu anda Adalet Komisyonu’nda görüşülmeyi beklemektedir.Adalet ve Kalkınma Partisi’nin değerli milletvekilleri teklifimizi tasvip etmiyorlarsa kabul etmezler,takdir ediyorlarsa onay verirler.Mesele bu kadar basittir

“Siyasi ahlak ve basirete asla sığmayacaktır”

-Hiç kimseyi zorlayan yoktur, baskı kuran yoktur. Milletin temsilcileri hür iradeleriyle gereği neyse onu yaparlar. Karar ve yetki TBMM’nindir. Ancak Milliyetçi Hareket Partisi’ni meydanlarda hakir görmek, tariz ve tenkitle suçlamak siyasi ahlak ve basirete asla sığmayacaktır.

-Siyasi nezaket ve nezahet, aynı zamanda ittifak ruhu ve duruşu muhataplarına inkâr ve ihmal edemeyecekleri sorumluluklar yüklemektedir. Bu sorumluluğun ifa ve ifadesi millete verilmiş sözlerin, milli bekayı muhafaza azminin tezahürü ve teminidir.

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :