29 Eylül 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN ”BUNLARIN ÜZERİNE GİTMEMİZ LAZIM” DEDİĞİ GAZETECİ MERDAN YANARDAĞ’DAN AÇIKLAMA: ”GERÇEKLER BASKIYLA DEĞİŞTİRİLEMEZ”

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN ”BUNLARIN ÜZERİNE GİTMEMİZ LAZIM” DEDİĞİ GAZETECİ MERDAN YANARDAĞ’DAN AÇIKLAMA: ”GERÇEKLER BASKIYLA DEĞİŞTİRİLEMEZ”

Eklenme : 18.09.2022 - 9:10

ERDOĞAN’IN ”BUNLARIN ÜZERİNE GİTMEMİZ LAZIM” DEDİĞİ GAZETECİ MERDAN YANARDAĞ’DAN AÇIKLAMA: ”GERÇEKLER BASKIYLA DEĞİŞTİRİLEMEZ”

TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisini hedef alan sözlerine ilişkin açıklama yaptı. Yanardağ, “Gerçekler tehdit ve baskıyla değiştirilemez” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Özbekistan’da düzenlenen 22. Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) toplantısının ardından dönüş yolunda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazeteci Merdan Yanardağ, Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

“Osmanlı bir milletin değil, bir ailenin adıdır” diyen Yanardağ, şunları söyledi: “Osmanlı bütün milletin, Türk ulusunun ecdadı yerine konulamaz. Hakaret yok, bilemsel tarih tartışması var. Bu konuda Atatürk’ün sözleri ve TBMM’nin Vahdettin hakkındaki kararları açıktır. Gerçekler tehdit ve baskıyla değiştirilemez.”

Yanardağ açıklamasına şöyle devam etti:

“1- M. Kemal Atatürk, Nutuk’da şöyle diyor: “Osmanoğulları, Türk Milletinin hakimiyet ve saltanatına zorla el koymuşlardı (vaziülyed olmuşlardı). Bu tasallutlarını altı asırdan beri idame eylemişlerdir. Şimdi de, Türk Milleti bu mütecavizlerin hadlerini ihtar ederek… ”

2- Atatürk, Nutuk’da şöyle diyor: “… hakimiyet ve saltanatını isyan ederek bilfiil eline almış bulunuyor. Mevzubahis olan, millette hakimiyet ve saltanatını bırakacak mıyız, bırakmayacak mıyız meseslesi değildir. Mesele zaten emrivaki olmuş bir hakikatti ifadeden ibarettir.”

3- Mustafa Kemal Atatürk, Son Osmanlı Padişahı Vahdettin’i ve Damat Ferit iktidarını ise çok ağır bir dille, kanıtlarını ortaya koyarak eleştiriyor. Ona “hain” ve “sefil” diyor. Mustafa Kemal’i mi yargılayacaksınız?”

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları