25 Mart 2023 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN BURSA MİTİNGİ ÖNCESİ SİNAN ATEŞ HAZIRLIĞI

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN BURSA MİTİNGİ ÖNCESİ SİNAN ATEŞ HAZIRLIĞI

Eklenme : 20.01.2023 - 10:17

ERDOĞAN’IN BURSA MİTİNGİ ÖNCESİ SİNAN ATEŞ HAZIRLIĞI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın 21 Ocak Cumartesi günü Bursa Gökdere Meydanı’nda mitingi var.

Eski İçişleri Bakanı ve AKP Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Efkan Ala‘nın miting öncesi Bursa’ya gitmesi bu mitingin AKP için önemli olduğunu gösteriyor. Ancak bu mitingin eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in öldürülmesinin aydınlatılmasını isteyen Bursalı Ülkücüler için de ayrı bir önemi var.

Sinan Ateş Bursa’da büyümüştü. Ailesi orada. Cenazesi Bursa’ya getirilmiş, on binlerce insanın katıldığı bir törenle gömülmüştü. Cinayetin üzerinden üç hafta geçmesine rağmen Sinan Ateş pankartları Bursa’da maçlarda açılmaya devam ediyor.

Frutti Extra Bursaspor-Fenerbahçe Beko basketbol maçı

Bir de Erdoğan, Sinan Ateş cinayeti sonrası ilk kez Bursa’ya gitmiş olacak.

Hatırlanacağı üzere, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sinan Ateş cinayeti sonrası Ateş ailesine taziyesini AKP Bursa İl Başkanı Davut Gürkan üzerinden göndermişti. Daha da önemlisi Bu iş nereye kadar gidiyorsa götürün mesajını göndermişti.

Gazeteci Tolga Şardan‘ın T24’teki yazısında yer alan “MİT Başkanlığı, Sinan Ateş cinayetiyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunulmak üzere bir rapor hazırladı. Raporda, MHP- Ülkü Ocakları hattında yaşanan sıkıntılı süreçle ilgili önemli bilgilere yer verildi” bilgisi Sinan Ateş’in katil ya da katillerinin, cinayetin planlanmasında fail olan isimlerin kimler olduğunu araştırılmasını isteyenler için bir umut doğurmuştu.

İşte bu yüzden de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Bursa’ya gidişi cinayetin aydınlatılmasını isteyenler için bir fırsat.

1974-1975 tarihleri arasında Bursa Ülke Ocakları’nın Başkanlığını yapan, Ülkücü camianın önemli isimlerinden Efendi Barutçu‘nun Facebook paylaşımı da Erdoğan’ın mitinginin önemsendiğini gösteriyor.

T24’den Candan Yıldız’ın haberine göre Efendi Barutçu sosyal medya paylaşımında şu çağrıyı yaptı:

“Bursalı vatan sevdalıları, Bursalı Ülkücüler, Bursalı gençler ve Bursasporlular…  21 Ocak Cumartesi günü Bursa’da Sayın Cumhurbaşkanı’nın mitingi var. Göreyim sizi “Sinan Ateş’in katilleri bulunsun” pankartları ile meydanları doldurun. Sinan Ateş’in katilleri bulunsun haykırışları ile yeri göğü inletin. İnletin ki zalimlerin, katillerin yüreğine korku salınsın. Firavunlar kaçacak yer arasın.” 

Bursa’da konuştuğum kimi Ülkücüler, il emniyetinin Sinan Ateş’li pankartlara izin vermeyeceğini düşünüyor.

Tabii ki Erdoğan’ın, taziyelerini ilettiği Sinan Ateş’in ailesini ziyaret edip etmeyeceği de merak konusu.

Öte yandan mevcut MHP yönetimine muhalif Ülkücülerin önümüzdeki günlerde Ankara’da çeşitli siyasi partilerle görüşme yapmayı planladığı da konuşuluyor. Savcı değişikliğini farklı okuyan bu çevreler, siyasi partilerle görüşmelerinde Sinan Ateş cinayetinin aydınlatılabilmesi konusunda hangi partiye blok oy verebileceklerinin nabzını tutacak.

 

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları