28 Kasım 2022 - Hoş geldiniz

ERDOĞAN’IN ”CHP MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR” SÖZLERİNE CHP’DEN SERT TEPKİ

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN ”CHP MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR” SÖZLERİNE CHP’DEN SERT TEPKİ

Eklenme : 29.09.2022 - 4:19

ERDOĞAN’IN ”CHP MİLLİ GÜVENLİK SORUNUDUR” SÖZLERİNE CHP’DEN SERT TEPKİ

Kanal D – CNN Türk ortak yayınında iktidar yanlısı Ahmet Hakan, Hande Fırat, Zafer Şahin ve Abdulkadir Selvi’nin karşısına çıkan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mersin’deki polisevi saldırısıyla ilgili CHP’yi suçladı.

Erdoğan, “CHP’nin teröristlerden birini gazeteci diye geçmişte savunmuş olması… Terör örgütü siyasi uzantısı parti yerine devletin sesine kulak vermiş olsalardı utanılacak duruma düşmezlerdi. Ancak utanmaları yok. Hapiste olanların gazeteci değil, terörist olduğunu en başından beri söyledik. Yargı bunları terörist oldukları için mahkum ediyor. Resmi internet sitelerinde de tutuklu gazeteci diye gösterdikleri raporu hala gezdiriyorlar. O zaman bu teröristin hala arkasındalar. Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur” ifadelerini kullandı.

CHP’Lİ VEKİLLERDEN SERT TEPKİ

CHP’li vekiller ise Erdoğan’ın “Cumhuriyet Halk Partisi bir milli güvenlik sorunudur” açıklamasına sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, “Bu ülkenin esas sorunu sensin ve senin yanlışların… Sandıkta demokrasi tokadını yiyerek gideceksin” dedi.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da “Milli güvenlikten zerre kadar bilgin olsaydı, sorunun bizzat kendin olduğunu da anlardın!” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

 

CHP’DEN ‘ABDÜLKADİR SELVİ TALİMATI’ ELEŞTİRİSİ

Erdoğan, konuşmasının sonlarına doğru Abdülkadir Selvi’nin “Muhalefetin sağlık konusunda eleştirileri kesildi” sözleri üzerine “Vallahi Abdülkadir Bey köşenden gereğini yapacaksın. Ahmet Bey (Hakan) gereğini yapıyor” diyerek canlı yayında talimatını verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Erdoğan’ın talimatını, “Şu cümlede ne ararsan var; talimat veren parti lideri, talimata uyan ‘gazeteci’, talimat dinleyen ‘gazeteci’. Bunlar gereğini zaten yapıyorlar. Suspus dinlemelerinden belli değil mi? Daha n’apsınlar, özel uçağına binip şahsına övgüler mi yağdırsınlar? Gerçi onu da yapıyorlar” sözleriyle eleştirdi.

Benzer Haberler

Facebook'ta Biz

Çanakkale Rent a Car Banka Kredisi diş rehberi Bozcaada Otelleri Bozcaada Otelleri Bozcaada Pansiyonları