ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE YİNE İŞ BANKASI VAR

Ana Sayfa » GÜNCEL » ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE YİNE İŞ BANKASI VAR

05.02.2019 - 13:50

ERDOĞAN’IN GÜNDEMİNDE YİNE İŞ BANKASI VAR

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında İş Bankası hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan AKP Grup Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu.

Erdoğan aylar sonra İş Bankası’nı yeniden gündeme getirdi. Erdoğan, “İş Bankası masada bunu unutmayın. Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil, Hazine’ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır. Bu parlamento bu tarihi kararı Allah’ın izni ile alacaktır” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’den istifa edip AK Parti’ye geçen Tamer Akkal’a rozet taktı. Erdoğan rozet töreninin ardından AK Parti Grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor. İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:
“AK Parti seçimden seçime millete giden değil, her gün milletle birlikte olan bir partidir. Bizim için esas olan milletimizin gönlünü kazanmaktır. 16 yılda yaptığımız çalışmalarla ülkemize sınıf atlattık.

Türkiye’ye diz çöktürmeye çalışanlara meydanın boş olmadığını gösterdik. Mahalli seçimleri atlattıktan sonra önümüzde 4.5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi olacak. Bu yılın sonunda satın alma paritesine göre ülkemizi 13. Sıradan 12. Sıraya yükseltmiş olacağız. Milletimizin bu fırsatı 31 Mart’ta bize bir kez daha tanıyacağına inanıyorum. 31 Mart seçimleriyle ilgili hazırlıklarımızı tamamladık, sahaya indik.

Seçim kampanyamızı resmen başlatmış olduk. Ana fikri milletimizin gönlüne girmek oluşturuyor. AK Parti’nin geleceği ile ülkemizin geleceğini asla farklı görmediğimizi anlatacağız. Türkiye büyürse gelişirse, zenginleşirse bizim de daha büyük hayaller kurmaya cesaret bulacağımızı tüm kalplere nakşedeceğiz.

Ayrıca AK Parti’nin 16 yıllık birikimine sahip çıkacağız. Belediyecilik sözkonusu olduğunda bu takvimi 1994’ten başlatacağız. Tevazu ile samimiyetle milletimizin hizmetine talip olduğumuzu ortaya koyacağız. Kibrin, büyüklenmenin, efelenmenin, hizipçiliğin, arsızlığın, yolsuzluğun, israfın, adaletsizliğin yeri olmadığını kendi yaşantımızla milletimize göstereceğiz. İnsana ve tüm canlılara, çevreye, tarihe, sanata, vicdana uygun şehircilik anlayışıyla belediyeleri nasıl yöneteceğimizi paylaşacağız.

SEÇİM MANİFESTOSU

Şehir planları uzun vadeli hazırlanacak. Birilerinin siparişi üzerine değil adaletli şekilde hazırlanacak. Altyapı ve ulaşım sorunları tüm şehirlerimizde kökten çözülecek. Kentsel dönüşüm çalışmaları bölgelerin özelliklerine göre gönüllülük esasına göre yapılacak. Şu anda büyükşehirlerimizi devasa ihtiyaçlarının olduğunu açık, net gördük. İzmir’de Karabağlar için çok güzel bir yer diyebilir miyiz. Orada bir kentsel dönüşüme ihtiyaç yok mu? Bugüne kadar gelenler buna çanak tuttular.

Yatay şehirleşme ile örnek yerleşim alanları kurulacak. 50 kat binalarda yaşayanların birbirinden haberi var mı? Komşuluk hukuku var mı? İnanın yan dairedeki ölüyor haberleri yok. Peki bizim tarihimiz böyle mi?

Belediyelerin kaynakları doğru ve açık şekilde kullanılacak. Değer üreten şehirler geliştirilecek. 94 ruhunu anlatacağız. 94te bu ülkede biz nasıl bir devrim gerçekleştirdik. Bunu anlatacağız.

Biz eserlerimizle konuşacağız. Hayal değil gerçekleri anlatacağız. Yaptıkları bir şey yok ki anlatsınlar. İlk defa oy kullanacak genç kardeşlerimizin nerelerde neler yapıldı haberleri yok. Bilsinler ona göre ben böyle bir belediyecilik arıyorum desinler.

İŞ BANKASI

İş Bankası masada bunu unutmayın. Gazi Mustafa Kemal’in İş Bankası’nı CHP’ye değil, Hazine’ye tahsisi vardır. Bu İş Bankası Hazine’nin malı olacaktır. Bu parlamento bu tarihi kararı Allah’ın izni ile alacaktır.

Ben buna inanıyorum. Niye milletin malı, Hazine’nin malı. CHP iktidara gelse ilk yapacağı iş ülkemizi IMF’e teslim etmek olacaktır. Venezuela’da seçilmiş başkanın uzaklaştırılmasına içten içe destek veriyorlar. Bunlarda yerlilik, millik, dayanışma yok. Bunlar bölmek, parçalamak anlayışının varisleridir. Gerçek Gündem

 

Ziyaretçi Yorumları

İlgili Terimler :